Вчені з відділу науки тварин Тайванського національного університету вивели трьох флуоресцентних свиней, повідомляє Бі-Бі-Сі. Дослідники сподіваються, що їхня робота допоможе в наступних дослідженнях стовбурових клітин. Науковці на чолі з професором Ву Сінн-чіном кажуть, що їхні свині є єдиними у світі, які день і ніч світяться — як зовні, так і зсередини. За словами вчених, у денний час очі, зуби і ноги цих свиней зелені, а шкіра має зеленкуватий відтінок. Але варто лиш помістити їх під синє світло, як вони починають надзвичайно яскраво сяяти. Навіть їхні серця та інші внутрішні органи мають зелений колір. Чи знайдуться бажаючі скуштувати зелене сало? Бо науковці стверджують, що свині хоч і світяться, але нічим не відрізняються від своїх звичайних родичів.
Вивели свиней трансгенним методом, тобто шляхом додавання генетичного матеріалу іншого живого організму (ДНК медузи) до 265 нормальних поросячих ембріонів, які потім помістили у вісім різних свиней. Четверо з них завагітніли, але через три місяці народилися лише троє здорових поросяток-самців.
Учені планують використовувати трансгенних свиней для вивчення людських хвороб. Оскільки їхнiй генетичний матеріал матиме зелений колір, то його буде дуже легко відрізнити від людського. При введені частини стовбурових клітин цих поросят в організм іншої тварини, за ними буде легко стежити. Тобто відпадає потреба вбивати тварин чи проводити на них досліди. Вчені сподіваються, що зелені свині будуть спарюватися зі звичайними і таким чином з'явиться нове покоління, яке можна буде використовувати в дослідженнях.