У неділю, 22 січня, карпатські горяни відзначатимуть символічне утворення Закарпатської області. Тоді, у 1946 році, Президія Верховної Ради СРСР прийняла указ про введення на території Закарпаття законодавства Української Радянської Соціалістичної Республіки.
Юрій Ільницький, свідок тих подій і один із перших керівників області, згадує ті часи так: «До високої мети, як і до високої гори, легкої дороги немає. Закарпаття все життя до когось приєднували, у нас держави своєї ніколи не було. Але я пишаюся, що був разом iз тими, хто боровся за її майбутнє». Пан Юрій розповідає, що приєднання Закарпаття до Радянської України мешканцi краю зустрiли, в основному, iз захватом. «Казали тоді люди, що прийшли «наші», — говорить Юрій Ільницький.
Сьогодні Україну без Закарпаття уявити неможливо. Про це сказав під час свого вітання в Закарпатській обласній раді i віце-прем'єр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко. Він передав закарпатцям поздоровлення зі святом від Прем'єра Юрія Єханурова і нагородив почесною грамотою Кабміну видатних діячів регіону. «На жаль, не всі українці знають про героїчну історію Закарпаття, — сказав Кириленко, але, думаю, це питання часу і наших спільних зусиль. На думку віце-прем'єра, оскільки Закарпаття межує з трьома країнами Євросоюзу, воно має стати локомотивом у простуванні України в Європу.
За минулий рік Закарпатська область, за словами її «губернатора» Олега Гаваші, піднялася з 22-го на 12-те місце у загальнодержавному рейтингу соціально-економічного розвитку. Тут виконано Президентську програму зі створення робочих місць, збільшено майже вдвічі середню заробітну плату. Прикметно, що цього року на Закарпатті стартує безпрецедентна програма антипаводкового захисту, яку підтримує найвище керівництво держави. Фінансування цих заходів збільшено в сім разів у порівнянні з минулим роком. Загалом це 100 мільйонів гривень — таких коштів область на подібні програми не отримувала за всі роки незалежності.