Церемонію вручення ордерів на квартири та ключів мав розпочати Віктор Балога, міністр МінНС, проте невідкладні справи (Рада національної безпеки під керівництвом Президента) завадили міністру побачити вдячні, щирі, радісні (незважаючи на лютий мороз) обличчя чорнобильців та їхніх сімей. Тож його був змушений підмінити заступник — Володимир Антонець. У п'ятиповерховій новобудові житимуть 40 родин: 10 сімей — інваліди-чорнобильці з Миронівки, 27 — сім'ї чорнобильців Житомирщини, відселені з другої зони забруднення, та дві родини працівників пожежно-рятувальної служби МінНС.
Світлана Яловська з чоловіком (чорнобильцем другої категорії) і двома дітьми чекали на житло 14 років. «Чесно кажучи, ми взагалі вже не сподівалися, що коли-небудь отримаємо квартиру, — ділиться враженнями з «УМ» Світлана. — І раптом — трикімнатна — справжнісінький палац після наших 11 «квадратів», де ми досі всі тулилися».
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій на новосілля кожній сім'ї подарувало телевізори, а від Житомирської адміністрації (вона до події має безпосереднє відношення, адже саме звідси переселяли людей) мешканці нового будинку отримали мікрохвильові печі.
Побачені квартири викликали позитивні емоції і в заступника міністра: «Житло гарне не лише з фасаду — тут великі кімнати, просторі кухні , а найголовніше — в кожній квартирі є індивідуальне опалення», — каже Володимир Антонець.
У черзі на житло стоїть ще понад 45 тисяч чорнобильців, проте, як зазначив пан Антонець, якщо чітко йти за програмою міністра Балоги (виявляти недобудовані житлові будинки, готовність яких сягає бодай 40 відсотків, і брати на свій баланс), то можна надавати більше квартир чорнобильцям, ніж заплановано.
Цьогоріч на будівництво житла для чорнобильців виділено 100 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж торік.