Коли конституційні судді, яких рано чи пізно таки призначить і приведе до присяги Верховна Рада (буває ж, що й парламенту доводиться звертатися до тлумачів Конституції за роз'ясненнями, тож у разі чого можна не сумніватися: як народних обранців «припече», КС «постане» вмить), нарешті візьмуться до виконання своїх обов'язків, їм ніколи буде й угору глянути. Після вступу в дію політичної реформи Конституційний Суд згадують «всує» так часто, що й без того завантажену установу явно просто завалять справами. Зокрема й зі зворотною адресою Банкова, 11. Одним зі звернень Президента до КС може стати прохання дати висновок щодо конституційності постанови про звільнення уряду, ухваленої Верховною Радою 10 січня.
Звернутися до тлумачів Основного закону главі держави порекомендувала Рада національної безпеки й оборони, яка присвятила вечір середи розгляду політичної ситуації в Україні, що її вже вкотре в історії нашої незалежності охрестили «політичною кризою». Сама РНБО також планує звернутися, тільки вже до Верховної Ради — з проханням «у найкоротший термін забезпечити поновлення діяльності Конституційного Суду». Про це повідомив журналістам на брифінгу (засідання у цей час тривало) секретар Радбезу Анатолій Кінах, зазначивши, що «неможливість поновлення роботи КС створює загрозу виходу ситуації з конституційного поля». Анатолій Кирилович висловив сподівання, що парламент прислухається до рекомендації РНБО і ще протягом поточного сесійного тижня обере «конституційних суддів».
Власне, у протилежному випадку, себто якщо розбещені усвідомленням власної могутності парламентарії знову крутитимуть носом і не захочуть ощасливити Україну чинним Конституційним Судом, а заодно й не скасують свою постанову про відставку Кабміну, нема чого й Президенту до них (нардепів) у гості ходити. «Пропозиція провести спільну зустріч у ВР 19 січня в форматі Президент — Верховна Рада — уряд — РНБО підтримується, але за однієї умови: це не має бути безплідна розмова, взаємні звинувачення, результатом такої зустрічі обов'язково має бути вирішення, як мінімум, двох питань: прийняття присяги суддів КС, скасування постанови Верховної Ради від 10 січня, яка суперечить в тому числі нашим загальнодержавним стратегічним інтересам», — наголосив Кінах. Щоправда, на той час, за словами секретаря РНБО, діалог із цього приводу ще тривав.
Сам Президент на засіданні Радбезу також наголосив на необхідності «конструктивного діалогу між представниками гілок влади, їхньої консолідованої позиції, результативного пошуку компромісу», адже саме цього, «а не обміну передвиборчими пристрастями та емоціями», чекає від влади народ. При цьому, наголосив Віктор Ющенко, спільне засідання Верховної Ради, Кабміну, Президента й РНБО має обов'язково проходити у відкритому режимі, «щоб суспільство з перших вуст почуло позицію керівництва держави».
У свою чергу В .Ю. заінтригував парламентаріїв, висловивши готовність виголосити власний план взаємодії між гілками влади на час виборчої кампанії.
Рада національної безпеки й оборони України рекомендує Президенту сформувати спеціальну комісію для аналізу змін до Конституції, що вступили в силу. Як повідомив секретар РНБО Анатолій Кінах, ця комісія має зробити висновки по тих положеннях змін до Основного закону, які не відповідають демократичним правам громадян і негативно впливають на безпеку держави.