Справа Гонгадзе
Міністр юстиції Сергій Головатий звинувачує Голову Верховного Суду України Василя Маляренка в тому, що судове слухання справи про вбивство Георгія Гонгадзе проходить у не достатньо відкритому режимі i у невеликому приміщенні, яке обмежує доступ ЗМІ до слухання процесу.
«Відповідальність за це несе не Президент, не міністр юстиції, а пан Маляренко, Голова Верховного Суду... Це він відповідає за те, що такий резонансний процес здійснюється в диких умовах з точки зору не тільки української Конституції, а цивілізованого світу взагалі. У цьому процесі пан Маляренко представляє обличчя України! Це його моральна і професійна відповідальність за порядок в юридичній системі!» — зазначив пан Головатий в інтерв'ю виданню «Комерсант-Україна».
Справа НЗФ
Колегія суддів Судової палати з адміністративних справ Верховного Суду України своїм визначенням підтвердила, що розгляд заяв за винятковими обставинами консорціуму «Придніпров'я» і ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» про скасування постанов Вищого господарського суду, Київського апеляційного господарського суду (про незаконність приватизації акцій НЗФ олігархом i зятем Кучми Віктором Пінчуком) підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Натомість представник інтересів Фонду держмайна України адвокат Ірина Назарова переконана, що це визначення може створити прецедент, коли до Судової палати з адміністративних справ Верховного Суду звертатимуться не тільки суб'єкти владних повноважень, а й юридичні особи.
Учора ВСУ продовжив засідання по НЗФ після денної перерви на клопотання Генпрокуратури, яка просила надати їй додатковий час для ознайомлення з матеріалами справи. Нагадаємо, що під контролем «Інтерпайпу» Пінчука (який контролює «Придніпров'я») близько 73% акцій НЗФ. За завод веде боротьбу i група «Приват», яка контролює близько 26% акцій.
Суддя за гратами
Колишню голову місцевого суду Запорізького району Запорізької області Ольгу Євсеєву, яка ще у 2003 році була затримана на місці злочину при отриманні хабара, засуджено до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє УНІАН.
Таке рішення ухвалене Апеляційним судом Дніпропетровської області.
Майже три роки тому служительку Феміди буквально схопили за руку співробітники Запорізького облуправління боротьби з економічною злочинністю, коли вона отримала у службовому кабінеті дві з половиною тисячі доларів хабара. Це була ціна за обіцянку судді «скостити» обвинуваченому у скоєнні вбивства термін ув'язнення на 5 років. Прокуратура Запорізької області дії голови районного суду класифікувала як злочин, передбачений ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (одержання хабара в особливо великому розмірі або посадовцем, який займає особливо відповідальне становище). Тепер у цій справі нарешті поставлено крапку.