У неділю в пустелі американського штату Юта о 3.12 за місцевим часом приземлилася капсула з космічного зонду «Стардаст» iз пробами з комети «Вайлд-2» та безцінними зразками космічного міжзоряного пилу (назва зонду якраз і перекладається як «зоряний пил»). Так вдало закінчилася місія космічного зонду «Стардаст», який був запущений із Землі ще 7 лютого 1999 року. Завданням зонду було досягти комети «Вайлд-2», яка знаходиться на відстані 820 млн. кілометрів від нашої планети. Зонд американської космічної агенції НАСА подолав у сумі понад 4,8 млрд. кілометрів, тричі обійшовши Сонце. «По дорозі» він назбирав зразків маленьких частинок космічного пилу, який, як вважають астрономи, є залишком від прадавніх зірок, що вже не існують.
Космічний мандрівник досяг своєї мети після п'яти років подорожі, 2004 року. 385-кілограмовий зонд не вступав у контакт з кометою «Вайлд-2», а лише зібрав проби газів та пилу з її хвоста. Цей цінний матеріал розміром в одну чайну ложку і був спущений із зонда в спеціальній капсулі в неділю i приземлився в точно запланованому місці. Передавши землянам на відстані 110 тис. кілометрів від Землі «цінний пакунок з космосу», зонд «Стардаст» знову увімкнув двигуни та полетів у черговий раз облітати навколо Сонця. Вартість проекту «Стардаст» становить 212 млн. доларів.
Фахівці НАСА вважають, що унікальні проби та зразки з космосу, які привіз зонд, вперше нададуть вченим можливість вивчити низку особливостей виникнення Сонячної системи, оскільки саме в кометах зберігся у незмінному з часу виникнення нашої планетарної системи вигляді матеріал, з якого вона створювалася. Зонд також зібрав у космосі природні елементи, з яких складаються Сонце, планети і навіть ми самі, наводить Бі-Бі-Сі слова керівника проекту «Стардаст» Дона Браунлі. Частина вчених вважає, що хімічні елементи, які необхідні для зародження життя, були занесені з космосу на нашу планету саме кометами. «Коли я дивлюся на фото комети, то бачу бібліотеку записів про історію Сонячної системи, яка зберігалася далеко від Сонця впродовж 4,5 млрд. років», — заявив учений. Кілька груп учених з провідних дослідних інститутів світу готові розпочати аналіз доставленого з космосу матеріалу.