Позавчора новий канцлер Німеччини Ангела Меркель здійснила перший візит до Москви. Під час коротких відвідин білокам'яної вона мала переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, а потім зустрілася у приміщенні посольства ФРН з російськими політиками, священиками та представниками неурядових організацій. Напередодні візиту німецькі політичні аналітики передбачали, що її відносини з президентом Росії будуть значно холодніші в порівнянні з тими приятельськими відносинами, які встановилися між Путіним та попередником пані Меркель — канцлером Герхардом Шредером. Шредер упродовж своєї семирічної каденції жодного разу не зустрічався в Росії ні з ким іншим, окрім кремлівської еліти та представників бізнесу.
Ангела Меркель дійсно нагадала президенту Путіну про неприємні для нього теми: конфлікт у Чечні та перешкоди діяльності неурядовим організаціям. На прес-конференції після закінчення тригодинної зустрічі пані Меркель визнала, що під час переговорів найдовше «народжувався спільний пункт бачення» на тему Чечні. Канцлер повідомила, що Німеччина буде активно підтримувати всі програми Європейського Союзу з метою поліпшення життя населення Чечні та Північного Кавказу загалом. Зокрема, ЄС планує фінансувати відбудову Грозного. Стосовно суперечливого закону про діяльність у Росії неурядових організацій, то Меркель повідомила: «Із закону вже усунуто багато пунктів, які викликають велике занепокоєння суспільства. Але ми будемо пильно відстежувати запровадження цього закону в життя». Путін, зі свого боку, пообіцяв, що новий закон не зашкодить розбудові в Росії громадянського суспільства.
Багато часу було присвячено газовому конфлікту між Москвою та Києвом. Меркель цілком ясно дала зрозуміти своє невдоволення рішенням Росії перекрити «газовий краник» Україні. Але пані канцлер не мала заперечень проти будівництва газопроводу «Росія—Німеччина» дном Балтійського моря, проти чого різко виступають Польща та країни Прибалтики. Вона погодилася з аргументами Путіна, що північний газопровід «не направлений проти будь-кого». Меркель заявила, що буде спільно з Путіним переконувати в цьому Польщу та країни Прибалтики.
Меркель поводилася в Москві більш «лагідно», ніж від неї очікували. Вона, всупереч очікуванням, не зустрілася з пред-ставниками російської опозиції і не вислухала їхні міркування про стан справ у їхній країні. Російські телеканали у програмах новин старанно вирізали всі слова Меркель про Чечню та неурядові організації, а натомість запевнили, що «російсько-німецька дружба триває і їй не загрожують жодні морози».