На волю
Американські військові в неділю випустили з двох сумнозвісних іракських в'язниць «Абу-Грейб» та «Кемп Букка» приблизно 500 в'язнів. Звільнено тих людей, у діях яких слідство не виявило складу злочину. Багато із звільнених були схоплені на вулицях під час облав і кинуті до в'язниць без пояснення причин арешту та офіційного звинувачення. Серед амнiстованих є двоє працівників ЗМІ: оператор агенції «Рейтер» Алі аль-Машхадані, якого тримали у в'язниці з серпня 2005 року, та кореспондент «Рейтера» і телеканалу «Аль-Арабія» Маджед Хамід, що перебував за гратами з вересня минулого року.
Монгольська криза
У Монголії з середи минулого тижня триває гостра політична криза. З уряду вийшла понад половина міністрів, які є представниками правлячої посткомуністичної Монгольської народно-революційної партії (МНРП), найбільшого політичного угруповання країни. Минулої п'ятниці парламент відправив у відставку весь уряд на чолі з прем'єр-міністром Цах'ягійном Ельбегдоржем, який є представником більш реформістської Демократичної партії. З вихідних у столиці країни Улан-Баторі опозиційні сили проводять мітинги за участю кількох тисяч осіб, де лунають звинувачення у корупції на адресу всіх гілок влади та вимоги відставки президента Енхбайара Намбара і розпуску парламенту. Посткомуністи з МНРП натомість стверджують, що вони здатні самостійно сформувати новий уряд.
Помилочка вийшла
У Пакистані на заклик ісламських організацій на вулиці міст вийшли тисячі людей для висловлення протесту проти американського бомбового авіаудару по пакистанському селу поблизу кордону з Афганістаном, у результаті якого загинули 18 мешканців села, переважно жінки і діти. Американці здійснили бомбардування території суверенної країни, яка, до того ж, є головним союзником США в цьому регіоні, оскільки американська розвідка отримала інформацію, що в селі переховується особа № 2 терористичної організації «Аль-Каїда» Айман аль-Завахірі. Але насправді терориста там не було.
Багато чеченок на мало чеченців
Перший віце-прем'єр уряду Чечні Рамазан Кадиров, який фактично є правителем цієї республіки за відсутності глави уряду та президента, висловився за запровадження в республіці ісламського релігійного права. Принаймні стосовно полігамії. Він пояснив, що в результаті багатьох років війни кількість чоловіків скоротилася, а згідно з чеченськими звичаями, жінка повинна мати чоловіка, «щоб не ходила наліво». «Якби це залежало лише від мене, то попросив би кожного заможного чеченця взяти по три-чотири дружини», — заявив Кадиров.