Позавчора пізно ввечері в Миколаївському морському порту «Жовтневий» пришвартувалося транспортне судно «Каледонiя». Це було друге i останнє транспортне судно, яке доставило в Україну з Кувейту техніку та майно національного миротворчого контингенту, виведеного з території Республіки Ірак наприкінці минулого року. Бойовий вантаж ( а це 26 одиниць військової техніки) та 52 контейнери з майном 81-ї тактичної групи ЗСУ супроводжувало четверо бійців, повідомили «УМ» в Управлінні прес-служби Міноборони.
Таким чином, уся техніка й майно українського миротворчого контингенту, виведеного з Іраку, повернулися в Україну. Наразі вантаж iз «Каледонiї» охороняє варта 79-го окремого аеромобільного полку Південного оперативного командування. Вчора почалася процедура розмитнення озброєння, техніки та майна.
Натомість певні «сюрпризи» від миротворців у четвер виявили митники та прикордонники Миколаївського спецпорту «Жовтневий» коли завершували огляд першої партії «iракського добра». Нагадаємо, що цей вантаж (144 одиниці військової техніки) у супроводі шести миротворців прибув до Миколаєва з Кувейту на транспортному судні «Оушенiк» ще 9 січня. Як повідомили «УМ» у прес-службі Державної прикордонної служби, в бронетранспортерах першої партії прикордонники та митники знайшли більше сiмдесяти набоїв та магазини («рожки») до автомата Калашникова.
Загалом оглядова група, яка працювала з трьома службовими собаками, перевірила 26 БТРів. Цікаво, що в двох бойових машинах було приховано набої різних марок та калібру — від пістолетних до кулеметних. До того ж ховали досить оригінально: окрім коробок для кулеметних стрічок ще й у сумці для шолома за сидінням командира. Зрозуміло, що господарів патронів тепер не знайдеш, до того ж не запитаєш, із ким вони збиралися воювати на Батьківщині. Поки що боєприпаси передано до Миколаївської митниці.
А ТИМ ЧАСОМ...
Військова прокуратура Західного регіону розслідувала i направила до суду кримінальну справу стосовно одного із «підприємливих» керівників військової частини, який упродовж 2001— 2005 років приторговував «направо i наліво» боєприпасами, технікою та іншим військовим майном. Клієнтами командира були окремі комерційні організації. Збитки держави — сотні тисяч гривень. Щоб відшкодувати збитки, слідчими накладено арешт на майно посадовця.