Якщо ще у понеділок-вівторок долари в столиці можна було купити в «обмінках» в середньому за курсом 5,16 грн., то вже у середу-четвер — за 5,15 грн. їх можна було продати (напередодні валютні кіоски приймали «зелень» у середньому по курсу 5,06 грн.). А придбати «американця» вже пропонували за ціною 5,20—5,22 грн. за долар.
Чим викликаний такий несподіваний стрибок «зеленого» і що чекає наші «припаси в панчохах», ми поцікавилися у директора Департаменту фінансових ринків банку «Фінанси і кредит» Андрія Войтенка. «Коливання долара в рамках 5,00—5,06 на міжбанківському ринку ми неодноразово спостерігали впродовж минулого року. Але коливання останнім часом і справді вийшлo за рамки просто підвищення курсу, — сказав у коментарі «УМ» Андрій Войтенко. — Останні обставини (відставка уряду, а перед цим — газове протистояння з Росією) наклали негативний інформаційний фон на валютний ринок, і багато хто з його учасників, насамперед населення, почав скуповувати долари, а ті, хто мав у розпорядженні валютні надходження (приміром, підприємства), почали притримувати продаж. Це й призвело до того, що вперше ціни перевищили курс інтервенції Нацбанку 5,06 і досягли позначки 5,09—5,10 грн. Вважаю, що така ситуація деякий час утримуватиметься, скажімо, впродовж січня — лютого. Але я впевнений, що і резервів у Національного банку, і рішучості буде достатньо, аби запропонувати ринку небхідний обсяг валюти, тож з часом ситуація має вирівнятися та стабілізуватися».
Перший заступник голови правління «Правекс-Банку» Денис Басс також пов'язує доларові коливання з психологічним фактором, викликаним відставкою уряду, зазначає «Лігабізнесінформ». А його колега, голова правління АКБ «Укрсоцбанк» Борис Тимонькін, не сумнівається, що в Національного банку вистачить сил і коштів для пом'якшення будь-яких різких коливань на валютному ринку.
«Гадаю, що друга половина року буде значно спокійніша, і курс долара знову повернеться в донедавна звичні рамки — 5,06 грн.», — заспокоїв насамкінець Андрій Войтенко.