Саме така сума передбачена для будівництва та реконструкції об'єктів зоопарку в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Києва на 2006 рік, прийнятій депутатами Київради. Як розповіла «УМ» прес-секретар Київського зоопарку Любов Коротка, виділені з бюджету кошти вкрай необхідні для оформлення нових просторих вольєрів для тварин, але навіть ці мільйони не зможуть задовольнити всі «будівельні» потреби зоопарку: щоб привести до ладу величезну територію, треба принаймні вдвічі більше.
Утім і за це спасибі. Півмільйона гривень піде на будівництво нового ветеринарного комплексу, півтора мільйона — на ведмежатник (роботи завершать цього року), мільйон — на слоновник. Мавпам, які показують відвідувачам пики та час від часу жбурляють у людей екскременти, пощастило чи не найбільше: на реконструкцію старого павільйону для цих бешкетників, збудованого ще у 1975 році, піде 6,5 мільйона гривень. Ще мільйон гривень Київрада виділила на будівництво нового павільйону для людиноподібних мавп (роботи, за словами Любові Короткої, почалися три роки тому, а здадуть об'єкт через два роки).
Водночас 2,6 мільйона гривень буде виділено на реконструкцію котельні зоопарку (вона, до речі, працює ще від 1970 року) та укріплення схилу. За словами працівників зоопарку, автономне забезпечення теплом, особливо взимку і особливо для мешканців екзотичних тропіків чи пустель, вкрай необхідне — без нього бідолашні тварини змарніють, а то й загинуть узагалі. Так, півтора місяця тому в зоопарку відкрився павільйон «Пустеля», в якому можна побачити рогату гадюку, гримучу змію та кобру (всього 8 видів отруйних змій), а вони не в захваті від українських морозів. Є в павільйонах і такі любителі погрітися, яким навіть влітку треба вмикати опалення. Скажімо, в дощові холодні дні людиноподібні мавпи не вилазять зі своїх «будиночків» — ніяким бананом не виманиш.