Турецький терорист Мехмет Алі Агча, який 13 травня 1981 року завдав тяжких поранень Папі Римському Івану Павлу ІІ на площі святого Петра у Римі, сьогодні має вийти на волю. Ватикан заявив, що не має нічого проти звільнення Алі Агчі, тобто вчинив так, як і у червні 2000 року, коли органи італійського правосуддя помилували турецького терориста і передали його Туреччині. Алі Агча просидів у італійській в'язниці 19 років. Після екстрадиції на батьківщину Алі Агча знову потрапив до в'язниці, оскільки попередньо був заочно засуджений турецьким судом до десяти років ув'язнення за вбивство 1979 року турецького журналіста. Після менш ніж п'яти років «вiдсидки» органи турецького правосуддя несподівано вирішили, що терорист та вбивця достатньо відсидів в Італії, і що його можна звільнити. Агча за посередництвом італійської газети «Ла Републіка» подякував Ватикану за допомогу у звільненні. У листі терориста, який газеті переказали його родичі, він також поздоровляє Бенедикта XVI з обранням на святий престол.
Після звільнення Мехмет Алі Агча хотів би зустрітися з Папою Бенедиктом XVI, повідомили вчора італійські інформагенції з посиланням на заяву брата терориста, яку він зробив у інтерв'ю стамбульській газеті «Сабах». Агчу також очікують у парламенті Італії. Його хоче допитати спеціальна парламентська комісія, яка розслідує діяльність спецслужб країн колишнього радянського блоку в Італії. Голова цієї комісії Паоло Гудзанті вже запросив Агчу відвідати Італію та запевнив, що він отримає гарантії безпеки від італійської держави. Парламентарії хочуть встановити, чи за замахом на Івана Павла ІІ насправді стояли болгарська розвідка та КДБ СРСР. Така версія подій існує, але наразі не має достатніх документальних підтверджень. Агча повідомив через свого брата, що не боїться, що його після звільнення можуть вбити колишні замовники замаху на Папу, оскільки тепер він «перебуває під захистом Ватикану». Він, певне, мав на увазі те, що Іван Павло ІІ відвідав свого кривдника у в'язниці та двічі пробачив його. Колишній особистий секретар Івана Павла ІІ, а тепер митрополит Кракова архієпископ Станіслав Дзівіш заявив у інтерв'ю італійській газеті «Кор'єре делла Сера»: «Папа тепер iз неба молиться за нього і я те ж роблю. Я можу навести слова, які Папа сказав у моїй присутності стосовно Агчі: «Як ми можемо постати перед Господом, якщо не здійснимо прощення?»
Турецька Анатолійська агенція повідомила, що Агчу відразу після звільнення з в'язниці можуть призвати до... війська, оскільки свого часу він ухилився від обов'язкової для всіх турецьких чоловіків військової служби.