Турецький телеканал «Сі-Ен-Ен Тюрк» повідомив учора про черговий випадок захворювання людини на пташиний грип у цій країні — цього разу в центральній провінції Сівас. До цього часу найнебезпечніший тип вірусу пташиного грипу H5N1 виявлено у 15 осіб на сході країни. На минулому тижні в східній провінції Ван загинули від пташиного грипу троє дітей з однієї родини. Вони заразилися небезпечним вірусом безпосередньо під час «гри» відрізання голови хворому курчаті. У зв'язку з поширенням хвороби, турецька влада має намір повністю ліквідувати все домашнє птаство в регіонах, де реєструється найбільше заражень.
Міністерство охорони здоров'я Китаю повідомило вчора про восьмий випадок захворювання на пташиний грип у людей. Вірус H5N1 виявлено у шестирічного хлопчика, який потрапив до лікарні у центральній китайській провінції Хунань. Дитина має симптоми запалення легень та високу температуру, але лікарі оцінюють стан хлопчика як стабільний. Лікарі встановили, що хлопчик мав безпосередній контакт із хворою домашньою птицею.
Японська інформагенція «Кіодо» повідомила вчора з посиланням на представників влади, що в Японії щонайменше 77 осіб захворіли на пташиний грип менш небезпечного типу H5N2. Спалах захворювання зареєстровано в розташованих неподалік Токіо префектурах Сайтама та Ібаракі. До цього часу в Японії зареєстровано лише один випадок захворювання людини пташиним грипом, збудником якого був вірус типу H5N1. У районі захворювання знищено 1,41 млн. курей.
У зв'язку з поширенням пташиного грипу в Туреччині, Китаї та країнах Східної Європи в Німеччині здійснюється більш жорсткий контроль осіб, які прибувають до країни з цих регіонів, зокрема здійснюються конфіскація та спалення м'яса, яєць та інших продуктів харчування, які туристи везуть із собою.
Фахівці Світової організації охорони здоров'я після проведення відповідних обстежень та досліджень у Туреччині встановили, що там не відбулося безпосередньої передачі вірусу H5N1 від людини до людини. Причиною захворювання на пташиний грип у всіх випадках був прямий контакт із хворими птахами. З іншого боку, один із провідних світових фахівців з інфекційних захворювань, завідувач кафедри епідеміології Каліфорнійського університету професор Артур Рейнгольд заявив позавчора в інтерв'ю агенції РІА «Новості», що випадки передачі пташиного грипу від людини до людини вже сталися, але наразі справа не дійшла до виникнення стійкого «інфекційного ланцюжка».