У книжкових магазинах Німеччини на початку цього року з'явилася книга журналістки Патриції Лесснеркраус «Меркель, влада, політика». Головне в ній — досі невідомі факти з життя нового канцлера Німеччини Ангели Меркель. Але, як повідомляє Рейтер, авторка, відома у себе на батьківщині публікаціями в часописі «Бунте», не обмежується портретом першої в історії Німеччини жінки на посаді голови уряду. Книга вартістю 12,80 євро має підзаголовок «Портрети найвпливовіших жінок світу» і містить окремі розділи про президентів Ірландії — Мері Макалісі, Шрі-Ланки — Бандаранаїке Кумаратунга, Філіппін — Глорії Арройо, Фінляндії — Тар'ї Халонен та Латвії — Вайри Віке-Фрейберга, прем'єр-міністрів Нової Зеландії — Хелен Кларк, Мозамбіку — Луїзи Діас Діонго та екс-глави уряду України Юлії Тимошенко.
Більша частина книги, звичайно ж, присвячена пані Меркель — від її дитячих років до часу, коли вона зацікавилася політикою напередодні падіння Берлінської стіни. Дитиною вона доволі рано розпочала розмовляти, але кілька років не ходила. Виявляється, малою Ангела Казнер (таке її дівоче прізвище) панічно боялася спускатися східцями вниз. У школі майбутня пані канцлер була відмінницею, особливих успіхів досягла у вивченні російської мови, навіть брала участь у загальнонімецьких олімпіадах. Але мрію стати вчителькою російської мови не вдалося реалізувати з огляду на те, що дівчина була донькою пастора і не мала шансів бути прийнятою на гуманітарний факультет університету. Її мати, викладачка англійської та латинської мов, не могла знайти роботу в НДР через шлюб зi священиком, тому вона завжди радила доньці: «Говори всім, що ти донька шофера».
Ангела обрала технічну освіту — фізику. Невідомим до цього часу фактом залишалося те, що в студентські роки у Лейпцигу (1973—1978) вона підробляла барменшею в дискотеці. Пані Меркель зізналася авторці книги: «За кожний коктейль я отримувала 20—30 пфенігів чайових — так за тиждень і набігало 20-30 зайвих марок, чого вистачало на квартплату».
Про свій невдалий перший шлюб 1977 року зі студентом-однокурсником Ульріхом Меркелем (їй було 23, а йому — 24 роки) Ангела не бажає згадувати. Хоча молода Ангела ставилася до шлюбу дуже серйозно, але через кілька років сама вирішила піти від чоловіка. Після розлучення Меркель залишилася без домівки і змушена була мешкати, як «бомж», у напівзруйнованому, залишеному мешканцями будинку в Східному Берліні. Попри скрутні умови, Ангела жила весело, любила ходити на танці. Свою докторську дисертацію вона готувала в Східному Берліні під керівництвом професора Йоахіма Зауера, який задля неї залишив свою дружину і в 1985 році став другим чоловіком майбутньої канцлерші.