В Україні розгортається нова мода: місцеві «парламенти» прагнуть збільшувати свій склад. Усе це діло «виправдовується» новим законом про вибори до органів місцевої влади. А він встановлює, що, скажімо, склад «сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності... до 1 тисячі жителів — від 12 до 15 депутатів включно... від 100 тисяч до 250 тисяч жителів — від 40 до 60 депутатів включно... понад 2 мільйони жителів — від 76 до 150 депутатів включно». Звісно ж, значна частина місцевих органів влади взялася йти по максимуму і почала розширювати свої депутатські лави настільки, наскільки закон дозволяє. Бо «місцеве» депутатство — річ усе ж таки козирна (наприклад, через наявність депутатської недоторканності). Тож чом би ці козирі не роздати трішки ширшому колу осіб?
Відтак після виборів-2006 склад Рівненської обласної ради збільшиться із 60 до 80 депутатів, Харківської міськради і Кіровоградської облради — із 75 до 100, Дніпропетровської міськради — із 80 до 120, Дніпропетровської облради — із 70 до 100, Львівської облради — із 81 до 120, Тернопільської міськради — із 43 до 60, Київської міськради — із 90 до 120 тощо. Найбільшим же рекордсменом стала Харківська обласна рада. Вона збільшила свій корпус більш як удвічі: з 68 до 150!
КОМЕНТАР ІЗ ПРИВОДУ:
Микола Томенко, екс-віце-прем'єр, кандидат у народні депутати від БЮТ:
— Зростання кількості депутатів рад не відповідає інтересам громадян і не має нічого спільного з реальним самоврядуванням. Адже не є очевидним, що більша кількість депутатів буде ефективніше відстоювати інтереси територіальних громад. Натомість витрати на утримання апарату обласних рад зі збільшенням кількості депутатів, без сумніву, збільшаться. Суттєво зросте і своєрідна «каста привілейованих громадян», яка вже зараз налічує більше 250 000 депутатів усіх рівнів, недоторканних для правоохоронців.