Протягом року донецькі правоохоронці час від часу виступали в ролі археологів і розкопували «братківські могили». Тобто в ході тривалих пошуків оперативники мали справу з похованнями жерв одного із найбільш жорстоких і цинічних злочинних угруповань, що діяло тут протягом доброго десятка років. І ось нарешті начальник обласного управління міліції Михайло Клюєв повідомив журналістiв про поставлену крапку в діяльності й самого угруповання. Досі затримано вже 11 його активних членів.
Злочинна зграя, яку очолював Гіві Немсадзе, почала формуватися ще у 1990 році, і відбір підлеглих ватажок проводив особисто. Перевагу віддавав спортсменам та тим, хто має рекетирський досвід. Поза відповідним конкурсом вступ гарантувався найбільш відданим лідеру молодикам, а ще тим, хто вмів діяти жорстоко та зухвало.
Організоване злочинне угруповання спеціалізувалося на вбивствах на замовлення, розбоях та пограбуваннях. Також братки не цуралися й «економіки», адже контролювали фінансово-економічну діяльність окремих комерційних структур. Причому завжди розправлялися з потерпілими відверто жорстоко та показово — для залякування інших.
Нині доведено, що угруповання причетне до вбивст 57 людей. Майже половина з них — 25 — комерсанти та бізнесмени, яких вбивали, аби прибрати до своїх рук їхній бізнес. 19 жертв були членами конкуруючих злочинних угруповань, що стояли на шляху розширення сфери кримінального впливу. 8 покійних — члени самого угруповання, які на якомусь етапі зрадили інтересам своїх спільників. Ще п'ятеро людей загинули випадково, бо потрапили під жорстоку руку братків.
Розплутуючи клубок злодіянь, співробітники карного розшуку протягом року відшукали чималі запаси зброї, заховані в різних місцях. В потаємних арсеналах угруповання зберігалися не тільки пістолети, автомати та набої, а й гранатомети, здатні знешкоджувати бронетехніку.
Звісно, діяти фактично безкарно протягом досить тривалого часу кривавій злочинній зграї вдавалося завдяки надійному «даху». Цю закономірність підтвердив і керівник донецької міліції Михайло Клюєв, який повідомив, що угруповання мало зв'язки з чиновниками та депутатами найвищого рівня. Зокрема, в поле зору правоохоронців, а діяльністю донецьких братків тепер переймаються слідчі Генпрокуратури України, потрапили й деякі народні депутати.