Кожного року не встигне мороз скувати кригою поверхню водойм, як незрозуміла сила жене цих людей на лід. Жагу до екстриму зимової риболовлі не зупиняють повідомлення про жертви, слабкий лід чи ймовірну перспективу «влетіти» на кругленьку суму за виклик рятувального гелікоптера. Рибалки у переважній більшості не враховують минулорічних помилок i, як наслідок, дуже часто опиняються у крижаному полоні.
Цими днями у рятувальників з'явився привід гірко пожартувати, що сезон на «виловлення» рибалок iз криги водосховищ, які каскадами розташовані вздовж русла Дніпра, розпочато. Попереду — довга зима, і вже зараз можна передбачити, що роботи у рятувальників вистачить. Натомість слід пам'ятати, що далеко не кожен випадок крижаної НП закінчується щасливим порятунком усіх любителів порибалити.
Щоправда, позавчора майже 130 рибалкам Полтавщини просто пощастило. Близько 13-ї години біля села Пронозівка від берега відірвало кригу з рибалками і віднесло до Кременчуцького водосховища на відстань приблизно півтора кілометра в бік селища Мозоліївка. Спочатку гадали, що на кризі перебуває від 160 до 180 чоловік, які не могли дістатися берега без допомоги.
Рятувальники з Кременчука та Глобиного, місцева влада одразу почали готувати моторні човни (їх на таку кількість рибалок потрібно було чимало), було викликано i гелікоптер для обстеження території. Тим часом крига розділилася на три частини, а згодом, близько 15.00 вітер змінив свій напрямок, і кригу почало прибивати назад, до берега! Як повідомила «УМ» співробітник Центру пропаганди МінНС у Полтавській області Світлана Наталенко, людей по черзі знімали спочатку з однієї, потім — з другої та третьої криги. Загалом на твердій землі опинилося 134 рибалки. Рятувальники повністю обстежили берегову лінію і з'ясували, що більше людей на кризі немає.
За словами начальника Глобинського райвідділу МінНС Віктора Захарчука, тільки до селища Пронозівка на Кременчуцьке водосховище щодня з'їжджається близько трьохсот рибалок. За його прогнозами, коли крига стане мiцною остаточно — кількість бажаючих порибалити зросте у три-чотири рази. При цьому рибалки не реагують на будь-які попередження та звернення місцевих рятувальних служб про небезпеку. Екстремали ступають на лід, добре знаючи, що наразі товщина криги становить від п'яти до семи сантиметрів.
Полтавським рибалкам просто пощастило, натомість на Канівському водосховищі вчора було відкрито смертельний рахунок потопельників. Заклики про допомогу надійшли до МінНС на початку першої години ночі: біля села Великий Букрин Миронівського району на Київщині троє рибалок дрейфували на крижині, а один чоловік на той момент уже потонув. Рибалок урятували співробітники підрозділу оперативно-рятувальної служби Миронівського міськвідділу МінНС. Допомогли i місцеві селяни. Тіло загиблого рибалки поки що не знайшли.