Влітку цього року в Кіровоградській області як ніколи багато домашніх тварин померло від сказу. Зокрема в Новоукраїнському районі. До людей черга дійшла восени. У жовтні в реанімаційному інфекційному відділенні Кіровоградської міської лікарні №1 помер 38-річний чоловік, хворий на сказ. Головний лікар цієї лікарні Сергій Скуляк тоді розповів, що за його 30-річний досвід роботи це третій випадок захворювання людини на сказ. А вже нещодавно від цієї ж хвороби померла молода жінка з того ж таки Новоукраїнського району.
Незважаючи на всі профілактичні заходи, хвороба шириться Кіровоградщиною й далі. Днями зафіксовано смерть собаки від сказу вже в обласному центрі. Собака встиг вкусити чоловіка, який з місця пригоди хутко зник. Скількох тварин покусав скажений пес — невідомо. Так що тепер ветеринарні і медичні служби Кіровограда обходять усі будинки мікрорайону з надією знайти постраждалого, виявити хворих тварин.
Через кілька днів на будівництві на одній з головних вулиць міста — Дзержинського — виявлено скажену лисицю. Тоді ж неподалік піймали ще одну руду, хвору на сказ. А саме ці дикі тварини є головними носіями сказу.
Тепер всім кіровоградцям, покусаним тваринами, радять терміново звертатися в поліклініки. Домашніх тварин рекомендують на вулицю не випускати.
А оскільки інкубаційний період активізації вірусу сказу може тривати рік, то домашнім улюбленцям вдома не всидіти. Покусаний же чоловік у разі захворювання має ще шанси вижити, якщо найближчим часом звернеться в лікарню, інакше — страшна смерть неминуча. Під час хвороби головний мозок руйнується, перетворюючись на губчасту масу. Гідрофобія (страх води), аерофобія (страх перед коливанням повітря), фотофобія (перед світлом), агресія — з появою цих ознак вірусу врятуватися практично неможливо.