Наприкінці минулого тижня активісти Всеукраїнського об’єднання «Студентське братство» знову — уже вчетверте — встановили наметове містечко навпроти штабу російського Чорноморського флоту в Севастополі. І якщо попередні акції подібного штибу у виконанні «братчиків» багато хто називав «самодіяльністю», то тепер протест молодих хлопців — активістів Помаранчевої революції проти привілейованого стану моряків ЧФ у Севастополі дуже доречно «лягає» на загальну картину відносин України й Росії: Київ готовий переглянути умови перебування Чорноморського флоту в Криму адекватно до збільшення апетитів Москви у газовому питанні.
Як повідомив кореспондента УНІАН лідер «Студентського братства» Олег Яценко, «цією акцією ми вимагаємо виконувати закони України та дотримуватися міждержавних угод щодо Чорноморського флоту, припинити незаконну суборенду. А що найголовніше, у світлі останнього рішення уряду України щодо негайної інвентаризації об’єктів російського Чорноморського флоту, ми вимагаємо негайного втілення в життя цієї постанови. Тобто, щоб ЧФ Росії не перешкоджав цьому, допустив українських представників на об’єкти».
У вихіднi «Студентське братство» спробувало «промоніторити» бухту Козачу, район базування полку морської піхоти ЧФ РФ.
За словами Яценка, у Севастополі «братчики» перебувають «як представники громадськості, зацікавлені у виконанні рішень уряду, законів України». Проте, як і влітку, активісти «СБ» зустрічають опір місцевих політичних сил. «До нас підійшло керівництво місцевих організацій партій «Союз» та «Руський блок» і погрожували нам у грубій формі», — каже Олег. Водночас, із задоволенням відзначив Яценко, «міліція була на варті і не допускала провокацій з боку проросійських організацій».