На Запоріжжі з інтервалом у кілька діб ще двоє співробітників міліції «погоріли» на хабарах. За повідомленням прес-служби управління СБУ у Запорізькій області, припинено злочинну діяльність заступника начальника лінійного посту міліції на залізничній станції «Пологи». Охоронець правопорядку «кришував» злочинні маніпуляції з металобрухтом. За це старший лейтенант щотижня одержував солідний «доважок» до офіційної зарплати (не відмовився негідник від співпраці з тими, кого мав би переслідувати, і після того, як держава підняла планку оплати праці силовиків). У момент одержання чергового «траншу» у 800 гривень старлей-хабарник був затриманий оперативниками облуправління СБУ та обласної прокуратури. Є підозра, що офіцер міліції «кришував» також злочинне угруповання, члени якого упродовж тривалого часу займалися крадіжками на потягах між станціями Донецьк і Пологи.
Платять зговірливим правоохоронцям не лише крадії. Старший уповноважений Запорізького міськуправління внутрішніх справ Б. упевнився в цьому особисто після контакту з... путаною. Аби уникнути відповідальності за заняття проституцією, представниця слабкої статі одним поглядом завоювала здорового мужика в погонах і зробила його співучасником свого сексбізнесу. За фактом отримання від громадянки К. триста доларів США як хабара прокуратура Орджонікідзівського району Запоріжжя порушила кримінальну справу. Старшого оперуповноваженого Б. затримано, повідомив прес-центр обласної прокуратури.
А ТИМ ЧАСОМ...
Триває боротьба з корупцією на всіх «фронтах» України. Так, днями у Донецьку слідчі обласної прокуратури порушили кримінальну справу проти адвоката, який сам запропонував своєму клієнту дати хабар судді. П’ять тисяч доларів — такою була ціна для Феміди за виправдувальний, а не обвинувачувальний вирок. Клієнт злочинцем себе не вважав, тому й звернувся до правоохоронців. Адвоката «взяли» як підозрюваного під час передачі грошей. Про суддю не йдеться, адже на «гарячому» він не попався, та й не відомо, кому насправді адресувався хабар.
Iнший свіжий резонанс у місті гірників. Тією ж обласною прокуратурою Донеччини затримано співробітника податкової міліції, який вимагав у підприємця 35 тисяч гривень хабара за сприяння у вирішенні майнових питань. Слідчим удалося достовірно встановити факт «податкового рекету», а ось сам хабарник вважав ці гроші «винагородою за допомогу» продати частину будівлі через товарну біржу.
А ось на Київщині цього року оштрафовано 82 державних службовців за порушення вимог Закону «Про боротьбу з корупцією», повідомляють у Київській облдержадміністрації. Як правило, корупцією захоплювалися посадовці райдержадміністрацій та сільські голови, які допомагали «своїм» у бізнесі та надавали їм незаконні переваги.
Є ще над чим працювати правоохоронцям Чернівецької області. Проведене у першій половині грудня соцопитування громадською організацією «Буковинський центр виборчих
технологій» засвідчило, що, не зважаючи на зміну влади, протягом цього року 48,9 відсотка чернівчан стикалися з хабарництвом та продажністю чиновників. Було опитано 500 респондентів віком від 18 років.