Шкода, що в українському кінопрокаті немає свого Івана Малковича, який є в українському книговидавництві. Після нещодавньої світової прем'єри передостанньої, шостої, книги про магічні пригоди Гаррі Поттера українці одними з перших читали «Гаррі Поттер і напівкровний принц» рідною. Але після вражаючої прем'єри «Гаррі Поттер і кубок вогню» у лондонському кінотеатрі «Одеон» ще 18 листопада до нас чаклун на мітлі долетів лише через місяць, та й то в російській озвучці. Це, звісно, завадою до походу в кінотеатр ні для кого не стане, українці йдуть на покази сім'ями, а на прем'єрі навіть було більше солідних бізнесменів, ніж дітей.
Презентована серія кіносаги, без перебільшення, похмуріша за три попередні — це зазначають і самі актори Емма Вотсон (Герміона), Роберт Паттінсон (Седрік Діггорі), і британські та американські цензори (стрічці присвоєно рейтинг 12A — діти молодші 12 років зможуть потрапити на кіносеанси лише в супроводі дорослих), і режисер, 63-річний британець Майк Ньюелл («Посмішка Мони Лізи», «Чотири весілля та одні похорони», «Донні Браско»). «Це один із найскладніших фільмів циклу, — зазначає Девід Гейман, продюсер усіх проектів про Гаррі Поттера. — Нам був потрібний хтось, хто зміг би не просто поставити похмурий саспенс-трилер із запаморочливими екшн-епізодами, а й показати комічні ситуації, що супроводжують складний підлітковий період».
Постановка екшн-епізодів та спецефекти справді вражають — чого тільки вартує стадіон на світовому чемпіонаті з квідича чи приїзд учасників на Турнір трьох чаклунів у Гогвортсі, навколо якого побудований сюжет: по небу несеться біла карета, запряжена летючими конями, — це летять француженки, з морських надр виринає здоровенний корабель — припливли болгари. Схоже, що вони в уяві режисера поєднали всі народи, які живуть східніше Німеччини та Чехії, але надто нагадують росіян: шапки-ушанки, бороди, похмурі обличчя, бриті голови, словом, із болгарами Майк Ньюелл однозначно не знайомий. Крім того, змінився вигляд самого Гогвортсу, який у попередніх серіях виглядав інакше.
Вперше перед глядачами з'являться лорд Волдеморт. Абсолютне зло грає Ральф Файнс («Англійський пацієнт», «Червоний дракон», «Список Шиндлера»): «Негативний представник найчастіше скрегоче зубами та бризкає слиною. Я ж хотів, щоб мій Волдеморт утілював глибоке зло. А воно, як відомо, виникає зі страху, розпачу та суму», — зазначає актор.
Ця серія «поттеріани» стала майже найдорожчою стрічкою у світовому кінематографі — 168 млн. фунтів стерлінгів (більше 300 млн. доларів), що перевищує навіть витрати на створення трилогії «Володар кілець» і може конкурувати тільки з «Кінг Конгом».