Працівники громадського транспорту найбільшого міста США Нью-Йорка після провалу переговорів з управлінням міського транспорту стосовно нової колективної трудової угоди, зокрема незгоди міської влади відмовитися від своїх планів урізання розмірів пенсійного забезпечення та медичного страхування, у понеділок прийняли рішення розпочати загальний страйк. Починаючи з вівторка, увесь громадський транспорт міста зупинився, зачинені всі 400 станцій нью-йоркського метро. Страйк є нелегальним, оскільки американським законодавством забороняється страйкувати працівникам громадських служб. Порушення карається високими штрафами.
Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг попередив керівництво профспілки працівників громадського транспорту та 34 тисячі її членів, що кожен день страйку буде коштувати місту збитків 400 млн. доларів. А збитки торгівлі в цей різдвяний період сягнуть 1,6 млрд. доларів. Надвечір першого дня страйку суд нью-йоркського району Бруклін наклав на профспілку штраф один мільйон доларів за кожен день страйку. У середу міська влада пригрозила організаторам страйку в'язницею, якщо транспортники не відновлять роботу. Керівництво профспілки вчора мало постати перед судом. Щоденно автобусами та метро Нью-Йорка користуються 7,7 млн. iз 19 млн. мешканців міста та передмість. Страйк впродовж останніх трьох днів практично паралізував місто, особливо його центральну частину — Манхеттен. Люди не можуть дістатися на роботу. Хаос тим більший, що в цей час мешканці та гості міста активно роблять закупки перед Різдвом та Новим роком. Попередній страйк працівників громадського транспорту Нью-Йорка 1980 року тривав 11 днів і завдав приватному секторові збитків на 1,1 млрд. доларів. Невідомо, скільки цього разу протримаються страйкарі і чи міська влада піде на поступки у задоволенні їхніх вимог.
На власні автомобілі змушені пересісти всі, хто до цього не користувався ними щодня. А поліція пильнує, щоб у кожному авто було не менше чотирьох осіб, щоб не створювалися пробки. Тож люди змушені кооперуватися. Для тих, хто долає «до» та «з» роботи багато кілометрів пішки, добровольці продають на вулицях гарячий шоколад, оскільки в місті встановилася морозна погода.