Головного транспортника Львова намагалися спалити.
Скоєно напад на першого заступника начальника Одеського облуправління земельних ресурсів.
У Дніпропетровську невідомі побили депутата обласної ради.
Львів
Це сталося ще позавчора, близько восьмої ранку. Службова «Волга» начальника управління транспорту й зв'язку Львівської міськради Ярослава Вовчака загорілася саме тоді, коли він виїжджав на роботу. Водій одразу вискочив з палаючого авто, тому отримав незначні опіки, а ось пану Вовчаку миттєво вислизнути з вогняного полону не вдалося – заважали палаючі двері, тож коли посадовець таки випав на вулицю, то фактично знаходився на межі життя i смерті. Його негайно госпіталізували до реанімації 8-ої міської клінічної лікарні Львова. Згодом головний лікар медичного закладу Ростислав Тимощук повідомив пресі, що постраждалий чиновник потрапив в опікове відділення лікарні із сімдесятьма відсотками опіків тіла (!) у стані «важкому, близькому до критичного». Він отримав опіки ніг, рук, частково обличчя 2-го та 3-го ступенів важкості.
Втім громадськість дізналася про жахливу подію запізно від в.о. мера Львова Зіновія Сірика. Керівник міста хоча й зазначав, що міліція розглядає дві версії НП — технічні неполадки й замах із використанням вибухівки, але «м'яко» віддавав перевагу саме першій версії. Бо, мовляв, авто «ГАЗ 31029» було стареньким, тому все могло статися. Але ж вибух міг статися i внаслідок підпалу...
У Центрі громадських зв'язків обласної міліції Львівщини спочатку теж заявили, що офіційна версія загоряння автомобіля — «технічна несправність», i рішуче відкинули версію навмисного підпалу. Воно й зрозуміло, коли авто несправне, то й шукати зловмисників не треба.Натомість уже вчора «рішучість» міліції спростували пожежники. У Центрі пропаганди обласного Главку МінНС повідомили, що причиною пожежі в автомобілі Вовчака цілком може бути занесення джерела вогню ззовні! Про те, що загорання сталося в салоні, а не у моторі, твердить i водій.
Крім цього, окремим журналістам вдалося поспілкуватися з очевидцями трагедії. Серед різних «підпальних» версій, які відрізняються лише незначними деталями, найбільш реалістичною виглядає версія Західної інформаційної корпорації, з посиланням на власне джерело серед оперативників, що виїжджали на місце події. За словами джерела, коли пан Вовчак виїжджав із двору будинку по вул. Франка, 23, біля арки, його зупинив чоловік із лопатою. Інший у цей час відкрив передні дверцята й вилив під ноги чиновнику запальну суміш. Його напарник тієї ж миті кинув до салону палаючий факел. I факел (дерев'яна палка з намотаним ганчір'ям), і запальничку «опери» нібито вилучили з місця. Отже, вчора міліція вже розглядала різні версії. Начальник Личаківського райвідділу міліції Львова Володимир Березовський змушений був зізнатися, що версію про зумисний підпал теж відпрацьовують правоохоронці.
Наразі стан здоров'я головного транспортника міста Лева перебуває на особливому контролі мерії. Заступника міського голови з гуманітарних питань Ірину Романів кожні півгодини інформують про його здоров'я з лікарні, хтось із чиновників завжди знаходиться поруч. Учора Ярославові Вовчаку стало трохи краще, він почав говорити, але все ще перебуває у важкому стані.
У Львові сперечаються i з приводу причин можливого нападу. За словами Зіновія Сірика, якщо версія про підпал підтвердиться (в чому він досі сумнівається), то це не пов'язано з професійною діяльністю Вовчака, оскільки протягом тривалого часу ніяких конфліктів на цьому грунті не виникало. Зокрема, він заперечив можливий зв'язок між трагедією та страйком таксистів тиждень тому, а також проблеми у діяльності тендерного комітету на автоперевезення. Таксисти тоді вимагали відставки саме начальника управління транспорту й зв'язку Ярослава Вовчака.
Одеса
Незадовільне реагування прокурорських органів Одещини на факти злочинного розбазарювання дорогих рекреаційних земель на морському узбережжі може коштувати здоров'я першому заступнику начальника облуправління земельних ресурсів Івану Побережнюку. У середу він мав доповідати на засіданні Одеського обласного антикорупційного комітету про стан забудови прибережних земель курорту Затоки, що поряд із містом Білгород-Дністровський, але напередодні опинився в реанімаційному відділенні однієї з одеських лікарень. Відповідального працівника облдержадміністрації, що володіє документальними даними про реальний стан справ, госпіталізовано з трьома ножовими пораненнями. Офіційного коментаря з приводу нападу поки що немає, а джерела в облдержадміністрації, що не бажають розголошувати імен, пов'язують напад із професійною діяльністю чиновника. Що ж стосується виїзного засідання обласного антикорупційного комітету в Затоці, то його перенесено на суботу...
Скандал навколо незаконного розбазарювання земель, які при потуранні місцевої влади потрапляють в руки підприємливих ділків, а також самих працівників прокурорських, міліцейських та судових органів, вибухнув ще 22 листопада: під час обласної наради з нагоди відзначення першої річниці Помаранчевої революції пролунали вимоги до керівництва Одещини припинити корупцію й сваволю в курортному селищі Затока. Один із членів оргкомітету «Врятуємо курорт Затока» оголосив про намір оприлюднити документи, що свідчать про зловживання службовим становищем і корупційні діяння низки високопоставлених осіб.
Глава облдержадміністрації Василь Цушко розпорядився докладно вивчити ситуацію й призначив на 21 грудня нараду безпосередньо в Затоці. Однак минулого тижня оргкомітет «Врятуємо курорт Затока» виступив із заявою, в якій говорилося: «У зв'язку з тим, що багато посадових осіб МВС, прокуратури, суду, податкової інспекції, дозвільних і контролюючих органів, СЕС, екології, земельних ресурсів одержали земельні ділянки в берегозахисній смузі та пляжній зоні смт Затока, тому роблять все можливе, щоб нарада не відбулася». Автори документа також зазначали, що протягом 2001—2005 років «таємно від жителів Затоки роздано 6000 соток рекреаційних земель, при цьому бюджет недоодержав мільйони гривень, а тепер отримані безкоштовно дачні ділянки продаються за десятки тисяч доларів».
Це стосується десятків гектарів санаторних земель, кожну сотку яких нині збувають заможним громадянам по 40—50 тис. доларів. Більше року при потуранні обласної і Генеральної прокуратур та Міністерства молоді й спорту триває також судова тяганина за 33-гектарний прибережний майновий комплекс дитячого центру «Молода гвардія». Чому робиться все для затягування подібних процесів, стає ясно, коли побуваєш на земельному аукціоні. Менше як за двогектарну ділянку землі на одному з прибережних схилів Одеси днями міське управління земельних ресурсів виручило 35 млн. грн. Неважко підрахувати, на які бариші можуть розраховувати претенденти за 33-гектарний дитячий оздоровчий комплекс. А тому й неважко відповісти на запитання, хто й чому місяцями гальмує розгляд судової справи, учасниками якої є, зокрема, заступник одеського облпрокурора Віктор Рудницький та жителька Києва Тетяна Гончарова — донедавна одна з наближених осіб до екс-Президента Леоніда Кучми.
Дніпропетровськ
34-річного Олексія Андрійченка, за його словами, в ресторані «Репортер» невідомі спровокували на конфлікт. А коли Андрійченко залишав заклад, на виході його жорстоко побили (у депутата зламана рука). За інформацією джерела у правоохоронних органах, від нападників дісталося також ще одному депутату обласної ради, який теж перебував у «Репортері», повідомляє УНІАН. Зловмисники з місця події зникли, наразі їх розшукує міліція.