На президентських виборах у Болівії, які відбулися в неділю, понад 50 відсотків голосів виборців набрав лідер плантаторів коки та запеклий ворог США 46-річний індіанець Ево Моралес Айма. Офіційні результати виборів повідомлять лише в січні, але суперник Айми на виборах, 45-річний екс-президент Болівії Хорхе Кірога вже визнав свою поразку і поздоровив Айму з перемогою. Кірога, який здобув освіту в США і є правником за фахом та лібералом за переконаннями, набрав 30 відсотків голосів виборців.
Таким чином, Болівія отримала більш ніж дивного президента — не лише першого в своїй історії індіанця на найвищій посаді, а ще й плантатора коки, виробника кокаїну та марксиста за переконаннями. Ніби Латинській Амерці було мало одного Фіделя Кастро, так населення Венесуели обрало президентом його ідеологічного двійника, марксиста-популіста Уго Чавеса. Відтепер з'явився ще й «третій Фідель» — Ево Моралес Айма, який очолює партію «Рух за соціалізм» і виграв президентські вибори з програмою, списаною з програм Фіделя Кастро та Уго Чавеса. Задоволений Айма кричав до збудженого натовпу прихильників у ніч після виборів: «Ви мене обрали, а тепер я маю намір змінити цю країну!» Цікаво, як це йому вдасться, адже «марксист-реформатор» навіть не встиг здобути середню освіту.
Конфлікт Болівії зі Сполученими Штатами за правління Айми є неуникненним, оскільки авіація США планомірно знищує плантації коки, яка є сировиною для виготовлення кокаїну, а Айма вже пообіцяв повністю зняти заборону на вирощування цієї культури. Болівія є найбільшим після Колумбії та Перу виробником та «експортером» кокаїну. Окрім того, президент-елект пообіцяв «покласти кінець колонізації Болівії великими наднаціональними фірмами, які експлуатують багаті болівійські родовища газу, та звести перепони для доступу закордонних капіталів на вітчизняний ринок. Болівія є однією з найбідніших країн Латинської Америки і поділена на багату білу меншу та убогу індіанську більшість. Упродовж чотирьох останніх років у цій політично нестабільній країні змінилися чотири президенти.