На крок ближче до СОТ
Президент України Віктор Ющенко підписав прийнятий парламентом необхідний для вступу нашої держави до Світової організації торгівлі закон. Він стосується санітарно-епідеміологiчних норм харчових продуктів. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», документом вносяться зміни і доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до законів про зовнішньоекономічну діяльність, про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, а також про пестициди й агрохімікати для приведення їх у відповідність iз міжнародними стандартами і вимогами правової системи СОТ. Зокрема, зміни передбачають встановлення адміністративної відповідальності за невиконання постанов, розпоряджень державної санітарно-епідеміологічної служби або державної ветеринарної медицини, що стосуються знищення небезпечних для споживання та іншого використання харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок і допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів.
Соцзабезпечення військових
Верховна Рада прийняла проект закону щодо соціального захисту військовослужбовців і військовозобов'язаних, призваних на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори. Відтак пропонується внести доповнення, які визначатимуть можливість пільгового зарахування особі страхового стажу, стажу державної служби і стажу роботи за фахом — термін проходження нею військової служби, навчальних і спеціальних зборів. Окрім того, як зазначає «Форум», зміни передбачають, що військовослужбовці братимуть участь у виборах до органів державної влади та органів місцевого самоврядування і можуть бути до них обрані. Проте експерти наголошують, що ця пропозиція не відповідає вимогам іншого закону, за яким військовослужбовці строкової служби не мають права брати участь у місцевих виборах.
Колишніх засуджених — у гуртожитки
Президент України Віктор Ющенко підписав закон, який надає право особам, що відбули покарання у вигляді позбавлення волі, тимчасово поселятися у спеціальних гуртожитках після закінчення строку покарання. Згідно з законом, повідомляє «Інтерфакс-Україна», на місце у гуртожитку можуть претендувати люди, що потребують після звільнення із місць покарання покращення житлових умов або помешкання яких тимчасово заселене.
Матимуть місце під сонцем і ті «вихідці на волю», що потребують медичної допомоги через захворювання на туберкульоз. Порядок надання житлової площі для цієї категорії громадян визначатиметься органами місцевого самоуправління. Після покращення стану здоров'я і житлових умов ці особи мають бути виселені. Окрім того, за законом, над колишніми порушниками мають вести соціальний патронат представники місцевої влади. А неповнолітнім особам і молодим людям, що відбували покарання, буде надана соціальна реабілітація — тобто працевлаштування, медичні, психолого-педагогічні, юридичні та інформаційні послуги.