Свою 14-ту річницю українська міліція святкувала по-новому, адже свято фактично стало приводом для підбиття підсумків роботи нової міліції за рік після Майдану. I хоча головний святковий концерт за радянською традицією відбувався у Палаці «Україна», але зовсім іншою була назва церемонії — «Міліція з народом».
«Я ніколи не забуду епохальні й тривожні дні листопада-грудня минулого року, коли ми проводили величезну кількість переговорів із усіма силовиками, у тому числі й з міліцією — з одним питанням: на чиїй стороні ти будеш, якщо наступить час «Ч». Але у ті важкі хвилини іспитів не тільки для силовиків, а й для українських громадян міліція залишилася вірною ідеалам свободи і відданості своєму народові», — підкреслив роль правоохоронців у помаранчевих подіях Президент Віктор Ющенко.
На думку глави держави, органи внутрішніх справ блискуче впоралися зі своїми завданнями у цьому році. Як підтвердження «гарної i класної роботи» міліції Віктор Ющенко навів статистичні дані: i скорочення вуличної злочинності на 25 відсотків, рівня загальної злочинності — на 6 відсотків, злочинності серед молоді — на 14 відсотків.
Але зупинятися на цьому не слід. 2006 рік стане для міліції роком змін. Президент мріє, щоб, зустрічаючись із міліціонером за будь-яких обставин, кожен українець був спокійним, оскільки біля нього з'являється захисник. Саме такою міліція i має стати вже невдовзі, адже i на Банковій, i на Богомольця,10 збираються переорієнтувати її зі служіння владі на служіння громадянам.
Про подальше реформування МВС заявляє й міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який подякував правоохоронцям за те, що «ми служили разом, змінювалися разом і вчилися разом». Після міліцейської реформи у структурі МВС буде силовий блок на кшталт національної поліції у Європі (йдеться про внутрішні війська, які стануть Національною гвардією) та цивільний блок, якому з часом передадуть повноваження прикордонників та працівників МінНС. Буде створено i повноцінну міграційну службу.
«Я хотів би побажати, щоб у кожній вашій родині, що дуже часто живе тривогами, все було добре, а у ваших родинах — завжди був спокій, щоб завжди дочекалися свого любого, свою любу, які повертаються зі служби», — після цих побажань Віктору Ющенку, мабуть, особливо важко було нагороджувати посмертно орденами «За мужність» ІІІ ступеня правоохоронців Юрія Череваня, Андрія Улічева (загинули, затримуючи контрабандистів на Луганщині) та Анатолія Спиридонова. Коли молоді вдови піднімалися за нагородами на сцену, зал вставав...