По той бік світу — у Китаї, де повнiстю згоріла чотириповерхова лікарня (кілька десятків загиблих пацієнтів), трагедія сталася через замикання електродроту. Так само через неполадки в електромережі ледве не трапилося лиха і в лікувальному закладі Донецька. Адже серед ночі до двох відділень обласного клінічного територіального медичного об'єднання подача струму несподівано взагалі припинилася.
Аварія на трансформаторній підстанції позбавила світла реанімаційне та пологове відділення. Звісно, подібна халепа у цьому закладі завжди межує з бідою. А в той момент особливо, бо в одному з відділень саме перебувала важко хвора пацієнтка, підключена до апарату штучного вентилювання легенів, а в іншому — якраз готувалися до операції породіллі. І аж до прибуття рятувальників та налагодження роботи аварійних генераторів медики змушені були користуватися свічками та ліхтариками. А ще, опікуючись хворою, вручну приводили в дію апарат штучного вентилювання легенів .
Як повідомив інспектор центру пропаганди Головуправління МінНС України в Донецькій області Микола Ранга, на виклик до лікарні оперативно прибули два аварійно-рятувальні автомобілі з генераторами. І поки енергетики усували пошкодження, рятувальники майже півтори години забезпечували електроенергією реанімаційне та пологове відділення. Саме в цей час медики тут зробили жінці кесарів розтин, і на світ за подібних екстремальних умов з'явився хлопчик. І хтозна, можливо, серед його хрещених батьків буде хтось із рятувальників, які тієї тривожної ночі опинилися серед тих, хто забезпечував нормальний перебіг операції.
Нині життю всіх новонароджених та пацієнтів реанімації вже ніщо не загрожує. Однак керівники медичного закладу тепер всерйоз налаштовані на спроби у майбутньому уникнути подібних надзвичайних ситуацій. Тобто сподіваються відшукати спонсорів для облаштування в ДОКТМО власного генератора, до послуг якого можна було б вдатися у випадку подібних непередбачуваних аварій.