ПДВ для України
Російська Держдума закликає уряд стягувати з України 18-відсотковий податок на додану вартість при продажу їй газу. Вчора звернення відповідного змісту нижня палата Держдуми направила прем'єр-міністру РФ Михайлу Фрадкову. Парламентський запит підтримали 318 депутатів, 26 були проти. За підрахунками економістів, з 1 січня 2005 року при експорті нафти та природного газу до країн СНД Росія недоотримала 35,8 мільярда рублів внаслідок нульової ставки ПДВ. Утім серед депутатів були й противники цього запиту. Зокрема, керівник фракції «Родина» Сергій Глазьєв заявив: «Увівши таку норму як погрозу, ми відлякаємо Україну від входження в ЄЕП».
Розплата за антисемітизм
Поправка Джексона-Веніка, яка обмежує торговельні відносини США та України, залишиться чинною принаймні до кінця цього року. Як повідомив радіо «Свобода» голова українсько-американської координаційної ради Ігор Гавдяк, Палата представників США не розглядатиме найближчим часом це питання. Нагадаємо, що в листопаді Сенат США проголосував за скасування поправки щодо України, після чого це ж рішення мала підтвердити і Палата представників.
Затримка з розглядом питання пов'язана із зверненням єврейської правозахисної організації Антидефамаційна ліга, яка просить залишити поправку. Зокрема, їх обурили останні заяви ректора української Міжрегіональної академії управління персоналом Георгія Щокіна, який сказав, що Ізраїль є загрозою сучасній цивілізації. На думку Ліги, українська влада робить недостатньо для того, щоб зупинити антисемітську діяльність МАУП. А окрім того, нагадує, що українські високопосадовці Анатолій Кінах, Борис Тарасюк та Віктор Пинзеник навіть належать до почесного керівництва інститутів Академії.
Інтеграція в СОТ
Секретар РНБО Анатолій Кінах прогнозує, що Україна вступить у Cвітову організацію торгівлі в середині 2006 року. «Об'єктивно оцінюючи ситуацію, що в діючого парламенту, на жаль, найвищий рівень політизації, і те, що новий парламент почне свою роботу не раніше травня наступного року, то безумовно цей вступ відбудеться не раніше, ніж до кінця першого півріччя 2006 року», — заявив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» Кінах. За його словами, українські міністерства і відомства «неякісно, поверхово» працювали над адаптацією економіки країни до вимог СОТ, над підвищенням конкурентоздатності економіки. Кінах відзначив, що саме на цьому напрямi треба підсилити роботу.