А під вашою подушкою — медовий пряник чи різочка?

17.12.2005
А під вашою подушкою — медовий пряник чи різочка?

(РЕЙТЕР.)

      Святковий місяць, який починається 19 грудня на Миколая і закінчується Водохрещем (19 січня), люблять не тільки діти за подарунки і канікули. Його любимо всі ми, бо цей час чимось нагадує таку собі зимову відпустку, коли з легкістю витрачаються гроші, з приємністю вибираються подарунки для найближчих людей, а святковий настрій відволікає від проблем. Словом, і через століття майже нічого не змінилося — тоді теж із нетерпінням чекали Миколая, який відкривав місячник чи не найбезтурботнішого періоду в році, коли напрацьовані селяни нарешті могли відпочити.

      Та Миколая Чудотворця, на честь якого в Україні збудовано безліч церков, у народі шанували не тільки за це. Миколай усе своє життя присвятив доброчинним справам: лікував хворих, допомагав в'язням, опікувався сиротами, допомагав знедоленим. Ще за життя його називали батьком усіх бідних і беззахисних. За це Господь наділив його даром зцілювати людей і творити дива.

      Але найбільше приходу Миколая чекали діти, бо святий ніколи не приходив із порожніми руками. Чемним та слухняним діткам приносив медового пряника, а тим, хто увесь рік не слухався батьків, — різочку. Та навіть непослухи в ніч на Миколая засинають зі сподіваннями отримати подарунок. І святий ще нікого не образив — Миколай добрий, тому «цього разу прощає».

      Святкувати Миколая розпочнуть по всій Україні вже завтра: десь міська влада організує концерт для дітей, десь підприємці роздадуть цукерки, хтось пожертвує одягом для обездолених дітлахів — так, приміром, як студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія», які оголосили серед спудеїв збір коштів, одягу, солодощів, іграшок та шкільного приладдя для дітей із приймалень-розподільників.

      У Києві, наприклад, сьогодні у великій залі оперної студії Національної музичної академії України ім. Чайковського за підтримки Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА відбудуться фольклорні вистави «Свято Миколая» у виконанні відомого в Україні та за кордоном дитячого фольклорного гурту «Дай Боже». На виставу-феєрію завітає, як зазначає сайт Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді, близько 1400 малюків із сиротинців та малозабезпечених родин Києва — саме їм у цей день покажуть відразу дві вистави. У рамках виконання міської комплексної програми «Турбота» столична влада на проведення свята Миколая для дітей-сиріт та малюкiв із малозабезпечених сімей Києва виділила 150 тисяч гривень, повідомляє прес-служба Київської міськадміністрації. Відтак у понеділок на дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей чекає в Національному цирку України вистава. У культурному центрі УТОГ київські дітки з особливими потребами отримають подарунки від місцевої влади, також привітають столичні чиновники й хворих малюків у Київській міській туберкульозній лікарні в Пущі-Водиці.

      А ще на святого Миколая у Києві за участi Президента України Віктора Ющенка урочисто відкриють Ляльковий театр. Того ж дня діти зможуть подивитися виставу «Лис Микита». Квитки на неї для сиріт, дітей із фізичними вадами та із малозабезпечених сімей придбала міська рада профспілок.

      А міністр у справах сім'ї та молоді Юрій Павленко, наприклад, зустріне День святого Миколая на Полтавщині. У рамках акції «Помагай», повідомили «УМ» у прес-службі міністра, пан Юрій у понеділок збирається завітати з подарунками до багатодітної родини Ольги Варакути. Привітає Юрій Павленко також дітлахів у Кременчуцькій школі-інтернаті для сиріт та в притулку для неповнолітніх «Пролісок». 

      А для закарпатських дітлахів везуть сюрпризи із Австрії: тамтешні школярі зібрали для своїх однолітків 20 тисяч подарунків. Як повідомляє УНІАН, цьогоріч це вже п'ята акція, яку проводить гуманітарна організація «Один світ». Юні австрійці у красиво запаковані коробки поклали солодощі, шкільне приладдя, іграшки, а ще листи зі сподіваннями на знайомство і дружбу. Подарунки, до речі, до України везтиме 50 мікроавтобусів, прибудуть вони у Соціальну станцію (село Дубове Тячівського району). Колона вирушить сьогодні з Лінцу (Австрія). А вже 19 і 20 грудня подарунки роздадуть дітям у школах і дитбудинках.

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>