Представники 192 країн світу, серед них і України, які підписали женевські конвенції, з початку цього тижня вели в Женеві запеклі дискусії стосовно прийняття нової емблеми та назви організації Міжнародного Червоного Хреста (МЧХ). Лише позавчора ввечері вдалося подолати всі політичні і релігійні суперечки та ускладнення і затвердити двома третинами голосів запровадження третьої, поруч із двома вже існуючими емблемами — Червоний Хрест та Червоний Півмісяць — Червоний Кристал. Відтак і нова назва організації звучатиме як Міжнародний Червоний Хрест, Червоний Півмісяць та Червоний Кристал. Усі ці великі зусилля були здійснені з однією метою — уможливити входження Ізраїлю до організаційних структур МЧХ.
Проблема, яку позавчора було розв'язано в Женеві, має майже 60-річну історію. 1949 року, з появою держави Ізраїль, у Женеві було відхилено її вимогу визнати нарівні з уже існуючими двома символами організації ще й третю — Червону Зірку Давида. Незважаючи на це, Ізраїль відтоді використовує винятково шестикутну зірку, оскільки навідріз відмовляється визнати Червоний Хрест, а тим більше — Червоний Півмісяць. Урешті, власної символіки вимагали й інші країни світу, скажімо ті, де домінуючими є буддизм чи інші релігії. Упродовж цих 60 років МЧХ уже робив дві спроби задовольнити Ізраїль запровадженням нейтральної емблеми, яка не дратувала б представників інших віросповідань і могла б стати універсальним символом для країн, в яких домінуючими релігіями є не християнство і не іслам. Примхи інших країн, яких не задовольняють хрест чи півмісяць, можна було б ігнорувати. Але не Ізраїлю, оскільки завжди потрібно пам'ятати, що за спиною цієї держави незмінно стоять Сполучені Штати. Саме США висунули погрозу, що у випадку незадоволення вимог Ізраїлю вони припинять своє щедре фінансування МЧХ і заслужена гуманітарна організація, яка є одним з перших лауреатів Нобелівської премії миру, відразу ж опиниться на межі банкрутства. Шантаж, як бачимо, подіяв.
Організація була заснована в Женеві 1863 року 16 країнами під назвою Міжнародний комітет допомоги пораненим. Її завданням є надання допомоги жертвам воєн, стихійних лих і катаклізмів, пропаганда почесного донорства крові та пошук зниклих учасників воєнних конфліктів. Першим символом організації став червоний хрест. Починаючи з російсько-турецької війни 1876 року другим рівноправним символом організації є півмісяць. Саме з огляду на ці символи 1919 року назва організації трансформувалася в Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Тепер до назви додався і Червоний Кристал.