Учора голова ДПА Олександр Кірєєв оприлюднив багато цікавої інформації. Зокрема, повідомив, що до зведеного бюджету надходження збільшилися на 46 відсотків, до державного бюджету — на 58,7 відсотка, до місцевих бюджетів — на 27,3 відсотка. Отож прогноз позитивний — річний бюжет цього року буде виконано, можливо, навіть перевиконано. Причому без коштів, виручених від продажу «Криворіжсталі», — йдеться про платежі, які контролює податкова служба. Пан Кірєєв пояснює це детінізацією економіки і наводить конкретний приклад стосовно плати акцизів. Ці платежі збільшилися на 5 відсотків у першому кварталі, на 22 відсотки — в другому, на 35 відсотків — у третьому.
Детінізація відбувається також і у сфері оплати праці. Це, як вважає Олександр Кірєєв, є загальнодержавною проблемою. Десятки тисяч компаній показують зарплату нижчу за прожитковий мінімум. ДПУ вимушена виявляти тільки їй відомим способом компанії, які ухиляються від повної сплати податків. Зокрема, протягом цього року за результатами спільних перевірок 57 тисяч суб'єктів господарювання щодо необлікованих та прихованих доходів фізичних осіб встановлено 45 тисяч випадків порушення податкового законодавства. За наслідками перевірок донараховано 106,5 мільйона гривень податків та штрафних санкцій. До органів прокуратури та органів виконавчої влади передано більше 8 тисяч справ. Відповідаючи на запитання журналістів, пан Кірєєв зазначив, що поки що податківці в боротьбі з тінізацією зарплати використовуватимуть тільки традиційні методи. Якщо ж цього буде мало, передаватимуть справу до органiв прокуратури. Він зазначив також, що поки податок на прибуток фізичних осіб становитиме 15 відсотків (з 1 січня 2006 року. — Авт.), а податок на прибуток юридичних осіб — 25 відсотків, то буде зберігатися спокуса перекласти сплату податків з юридичних осіб на фізичні.
Голова ДПА також повідомив, що податкова міліція буде реформована в службу податкових розслідувань, оскільки «шило діда Щукаря» завжди потрібне для тих, хто розмірковує, чи платити йому податок, — а таких, за статистикою, — 20 відсотків платників.
Іще одна перемога ДПА: банки майже вдвічі збільшили обсяги платежів з податку на прибуток. При цьому податківці мають намір оприлюднювати цю статистику щокварталу, називаючи конкретні банки. Так, уже тепер відомо, що 8 найбільших банків несуть податкове навантаження, що становить понад 10 відсотків їхніх доходів, 107 банків — сплачують суму меншу середньостатистичної, 50 банкiв — нижче 1 вiдсотка.