Це вже четвертий випадок захворювання, зафіксований на Волині від початку року — стверджує місцева санепідстанція. Втім не варто бити на сполох — неприємна болячка із такою грізною назвою не передається від людини до людини, а значить, не може стрімко поширюватись серед мешканців населеного пункту. Крім того, «мала чума» на сьогодні виліковується без проблем, а в людей, які перехворіли, виробляється до неї стійкий імунітет. Як розповіла «УМ» начальник центру пропаганди управління МінНС у Волинській області Ірина Варварук, троє з чотирьох волинян зараз живі-здорові, а четверта заражена за рік людина перебуває в лікарні.
За словами Ірини Варварук, остання жертва «малої чуми» — 58-річна жінка — відчула себе погано ще 19 листопада, але до медиків звернулася тільки через тиждень. 27 листопада хвора звернулася до поліклініки № 2 міста Луцька зі скаргами на дуже високу температуру і збільшення лімфовузлів, а ще через три дні був встановлений остаточний діагноз — туляремія (бубонна форма, легкий перебіг). Медики встановили, що інфекція потрапила в організм жінки через продукти, на яких залишилися сліди життєдіяльності «чумної миші». «Майже в кожному приватному будинку є підвал чи льох, в якому зберігаються яблука, картопля, капуста, — пояснює Ірина Варварук. — Скажімо, миша випорожнилась на яблуко, ви взяли фрукт, витерли його фартухом чи рукою або помили неретельно, з'їли і захворіли. Тому дуже важливо знищувати гризунів, які часто стають розповсюджувачами туляремії та інших захворювань».
Стан пацієнтки задовільний, незабаром вона зможе залишити палату й повернутися додому.Тим часом місцева санепідстанція провела дезінфекцію будинку та знищення гризунів, аби ніхто більше не заразився неприємною болячкою.
ДОВІДКА «УМ
Туляремія — це природно-осередкова бактеріальна інфекція, джерелом якої є насамперед хворі гризуни (водяні криси, бобри, ондатри, зайці, миші, щури — усього близько 125 видів тварин). Заразитися можна через повітря (якщо довго перебувати в місці, де живуть заражені гризуни), через воду (купаючись у зараженому озері), через інфіковану їжу, а також через укуси комах-кровопивців, які переносять заразу від «чумної миші» до людини. Хвороба в людини розпочинається гостро: температура тіла швидко «злітає» до 40 градусів, з'являється лихоманка, збільшуються лімфатичні вузли, у хворого болить голова, «ниють» м'язи, значно погіршується самопочуття. Через деяку подібність симптомів до проявів чуми захворювання отримало назву «мала чума».