Здається, у фінансовій суперечці між Міністерством фінансів України та київською міською владою нарешті поставлено крапку. Вищий адміністративний суд України зупинив рішення, згідно з яким Держказначейство було змушене перерахувати столиці понад 970 мільйонів гривень. Оскарженню ця ухвала вже не підлягає.
Конфлікт розгорівся ще у вересні, коли міський голова столиці Олександр Омельченко уперше висловив претензії до Мінфіну. Йдеться про понад 971 мільйон гривень додаткових дотацій з державного бюджету, які держава нібито заборгувала за перевиконання Києвом бюджету-2004. Але Міністерство вустами свого міністра Віктора Пинзеника претензії відкинуло: мовляв, вимоги повернути борг не законні, оскільки, згідно з Конституцією, будь-які видатки держави визначаються винятково законом про держбюджет, а в ньому на 2005 рік таких витрат не передбачено. Та й узагалі виникає питання, а чому боргові претензії столиці до бюджету-2004 спливли аж наприкінці року нинішнього?
Після цього міськадміністрація в особі мера Олександра Омельченка пішла в наступ, подавши позов до Господарського суду Києва. І той 7 жовтня ухвалив рішення на користь міста, зобов'язавши Мінфін сплатити борг держбюджету перед міською казною. Мінфін, відповідно, подав апеляцію, і 15 листопада Апеляційний господарський суд Києва відхилив скарги Міністерства фінансів України та Державного казначейства. Виконавча служба Мін'юсту видала наказ стягнути у примусовому режимі з Мінфіну спірні мільйони. І частина їх — 547 мільйонів гривень — вже надійшла на рахунки Києва (решту мали перерахувати пізніше), місто навіть почало «дерибанити» їх на свої потреби. Тим часом і Мінфін в особі Віктора Пинзеника вирішив не здаватися і подав апеляцію до вищої судової інстанції.
Доки тривали ці судові «розборки», опоненти встигли обмінятися ще деякими «люб'язностями». Віктор Пинзеник підписав документ щодо відсторонення від посади терміном на 1 місяць головного казначея Києва Сергія Копитова. А Київрада висловила недовіру міністру фінансів.
Тепер же гроші, які передбачалося спрямувати на дотації комунальним службам міста, доведеться повертати. Але надії «відбити» ці мільйони Київ не полишає. «Бюджетні війни продовжуються», — сказав, коментуючи рішення суду, заступник столичного мера Володимир Яловий. На його думку, ситуація непроста і вимагає вивчення, щоб влада змогла успішно застосувати принцип «на кожну отруту є своя протиотрута».