Ветеран ізраїльської політики, 82-річний екс-прем'єр-міністр Ізраїлю та лауреат Нобелівської премії миру Шимон Перес позавчора на спеціально скликаній в тель-авівському будинку журналістів «Бейт-Соколов» прес-конференції офіційно повідомив, що залишає Партію праці та на дострокових парламентських виборах 28 березня підтримає нещодавно створену прем'єр-міністром Аріелем Шароном партію «Кадіма» («Вперед»). «Шарон є найкращим кандидатом на посаду прем'єр-міністра. Лише коаліції на чолі з Шароном під силу ліквідувати єврейські поселення та принести Близькому Сходу мир і прогрес», — заявив Перес. На думку ізраїльської преси, якщо «Кадіма» виграє вибори, то Перес може розраховувати на посаду «спеціального мирного посланця» Ізраїлю.
Три тижні тому Перес програв баталію за головування в Партії праці молодшому супернику Шломо Перецу. Перес заявив, що прийняв для себе дуже непросте рішення: припинити свою півстолітню діяльність у рамках Партії праці, яку він репрезентує в парламенті з 1959 року, та підтримати Шарона і його нову команду. Заява Переса — це вже друга сенсація на ізраїльській політичній сцені за останнiй час. 21 листопада партію «Лікуд» залишив її лідер і голова уряду Аріель Шарон і заснував власну партію «Кадіма». Опитування громадської думки показують, що «Кадіма» має реальні шанси перемогти на виборах у березні наступного року. Вона вже прийняла у свої лави або заручилася підтримкою цілої низки провідних ізраїльських політиків. Інколи навіть неочікуваних і не дуже бажаних.
Колишній одесит та наближена особа до урядових кіл Києва та Москви Аркадій Гайдамак повідомив про намір створити в Ізраїлі нову політичну партію, яка спиратиметься на численних вихідців із СРСР, що становлять приблизно п'яту частину населення Ізраїлю. Гайдамак та його партія мають намір стати коаліційними партнерами Шарона та його партії «Кадіма». Проблема для Шарона в тому, що Гайдамак відомий у світі як мафіозі, який заробив свої мільярди на нелегальному продажу арсеналів старої радянської зброї охопленим ембарго режимам Африки, відмиванні грошей та фінансових махінаціях. Виданий не один міжнародний ордер на його арешт. Як більшість шанованих єврейських магнатів, він має колекцію паспортів кількох країн, зокрема Франції та Канади, і право постійного перебування в Росії та Великій Британії. Також, як кожний шанований єврейський бізнесмен родом із СРСР, Гайдамак придбав собі футбольний клуб «Бейтар» з Єрусалима та баскетбольну команду «Апоель». До речі, нова «російська» партія Гайдамака також отримала назву «Бейтар». Фанати цих двох клубів мають сумну славу расистів і не раз влаштовували антиарабські шабаші. Втім Гайдамак має намір «перевиховувати» їх у сенсі дружби з палестинцями. В недавньому інтерв'ю газеті «Гаарец» Гайдамак цілком резонно зауважив, що кращим способом єврейсько-палестинського примирення є спільні бізнесові інтереси. І перейшов від слів до справи: взяв під свою опіку ще й арабсько-єврейський футбольний клуб «Бней-Сахнін», який перебуває на межі банкрутства. Невідомо, чи потисне Шарон подану йому Гайдамаком руку. В ізраїльській політиці все можливе.