Цей двоповерховий цегляний будинок у селі Лапоровичі, за 20 кілометрів від Мінська, керівник «Пєснярів» дуже любив. Сюди Володимир Мулявін часто тікав від міської суєти, зі своєї мінської квартири. До речі, вона була в будинку 13 по вулиці Біди, названої на честь уродженого з таким прізвищем діяча військового підпілля.
14 травня 2002 року за декілька кілометрів від своєї дачі Мулявін розбився за кермом «Мерседеса». Він помер у московській клініці на початку 2003 року. Після смерті «пєсняра» його вдова Світлана Пєнкіна на дачу не їздить. Тому приблизно за 3,5 року там все повільно приходить у запустіння.
...Лапоровичі — типове село поблизу великого міста. Тут стоять поруч дерев'яні хати з курниками і шикарні котеджі. Це місце вважають одним із найпрестижніших пригородів білоруської столиці. Причина — розташування села просто на березі величезного Заславського водосховища, більш відомого як «Мінське море». Будинок Мулявіна стоїть на невеликій гірці, метрів 300 від води, і звідси відкривається мальовничий краєвид. А на ділянці починаються інші чудеса. Наприклад, просто за парканом стоїть стара «Волга», салон якої робили для Володимира Георгійовича на Горьковському автозаводі за індивідуальним замовленням. Один із музикантів мулявінської групи, який «відколовся», нині «білоруський пєсняр» Владислав Місевич говорить, що на цій «Волзі» його старий друг їздив довгі роки, доки не замінив її на той самий «Мерседес»... Утім у дворі дачі є ще одна легенда на колесах — старий американський мікроавтобус «Шевроле». За словами Місевича, саме на ньому «Пєснярі» їздили по гастролях. Тепер ці транспортні засоби іржавіють на елітному березі в передмісті. Двері, замки і скло вікон у будинку Мулявіна цілі, але ззовні вся земельна ділянка нагадує першу стадію смітника. Вона засипана мішками зі сміттям і пластиковими пляшками, що не дивно: ніякої таблички на будинку немає, а розташований він в улюбленому місці відпочинку тисяч людей. У літню спеку на тутешніх пляжах дуже важко знайти місце біля води.
Усередині будинку побувати не вдалося, але, здається, злодії його не обчистили. Крім меблів, у кімнаті першого поверху стоїть навіть піаніно Володимира Мулявіна! А за свідченням музикантів, що грали в різний час у «Пєснярах», на горищі повинні бути ще старі фотографії, ноти, концертні афіші, листи шанувальників...
Світлана Пєнкіна не дає ніяких коментарів пресі щодо майбутнього будинку в Лапоровичах. Однак стало відомо, що його запропонували придбати родині білоруського художника Андрія Смоляка. Але сам художник і його рідні вирішили інакше. Кілька разів походивши Лапоровичами і будинком, вони усвідомили його історичну цінність. «Ми не маємо права все перебудувати під себе і знищити дух Мулявіна в цих стінах», — сказала Ольга Смоляк, дружина художника. Адже саме в цьому будинку, продовжує вона, легендарний «пєсняр» написав багато відомих пісень. На думку покупців, що «не відбулися», у будинку треба відкрити музей.
У Мінській філармонії один музей «Пєснярів» уже є. Він займає три кімнати, включаючи у свою експозицію не найоригінальніші й не найрідкісніші фотографії, а також факс і чорні офісні столи зі студії Мулявіна. «Ніби він був великим чиновником, а не музикантом!» — прокоментували деякі мінські газети канцелярське приладдя в музеї. Чи стануть експонатами старі машини, рукописи нот, піаніно, та й сам будиночок у Лапоровичах? Поки ніщо не вказує на це, а обурюється тільки невелика частина творчої інтелігенції.
А тим часом дачу Мулявіна продадуть менш педантичному покупцю, і за дуже непогані гроші. У мінському агентстві нерухомості «Заміський будинок» запевняють: на продаж у Лапоровичах дійсно виставлено один котедж, за нього просять 87 тисяч доларів із торгом. Але подробиці (800 метрів від Мінського моря, склопакети, підсвічування, ландшафтний дизайн тощо) говорять, що це не дача Мулявіна. Оцінити вартість його улюбленого будинку поки складно, адже під великим сумнівом сам його статус. Зате можна говорити про вартість землі. Приміром, схожа ділянка в 15 соток у цьому ж селі, також із виглядом на Мінське море, зараз коштує 20 тисяч доларів.