Творча інтелігенція Росії звернулася з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка з проханням «не повторювати помилок Росії». Виявляється, відомі люди сусідньої країни переживають за долю українських «братів менших» і просять українського гаранта підписати закон про захист тварин від жорстокого поводження. Під листом підписалися співачка Олена Камбурова, художник Олександр Цигаль, письменник і драматург В'ячеслав П'єцух, народна артистка РФ Світлана Немоляєва, народний артист РФ Олександр Лазарєв-молодший, заслужений артист РФ Олексій Серебряков та інші митці.
«Питання прийняття Україною закону на захист тварин нас дуже хвилює, оскільки Росія мала сумний досвід у цій області. На жаль, аналогічний російський закон, що пройшов п'ять років тому Держдуму і Раду Федерації, був згодом відхилений, що сприяло росту злочинності, пов'язаної з використанням тварин у різних сферах і збільшенням їхнього безправного становища. Правовий пробіл у цій сфері призвів до того, що дивовижні за своєю жорстокістю злочини стосовно тварин, сьогодні залишаються безкарними, — пишуть російські знаменитості. «Тому неважко убити людину, хто спокійно убиває тварину», — казав Піфагор. Цей взаємозв'язок підтвердила сучасна статистика. «Прийняття закону — важливий прогресивний крок, що затвердить більш високі моральні норми в суспільстві, і буде сприяти підняттю престижу України в очах світового співтовариства, оскільки закони на захист тварин від жорстокості має сьогодні більшість країн світу».
Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла цей закон ще 8 вересня (що цікаво, народні обранці були на диво одностайними — жодного голосу «проти»). Одначе вже згодом автор цього законопроекту Борис Беспалий сам же звернувся до Президента України з проханням накласти вето на окремі статті закону. Як пояснила «УМ» президент київського товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська, організації захисту тварин виступили проти окремих статей закону, які вдалося «протягти» лобістським групам у парламенті. Йдеться, зокрема, про статтю щодо стягнення комунального тарифу на утримання тварин. «У жодній країні Європи, окрім Білорусі, немає нічого подібного, — каже Тамара Тарнавська. — У окремих європейських країнах є щорічний, дуже символічний податок на тварин, який спрямовується на утримання притулків для котів та собак. Наші ж комунальні служби хочуть брати щомісяця гроші за те, що тварина користується ліфтом, водою, електроенергією. Але за що власник кота чи собаки має платити, якщо на воду і електроенергію він має лічильника?». Окрім того, захисники тварин виступили проти статті про щорічну реєстрацію тварин (за це теж треба платити гроші) та проти обмеження на утримання тварин (не більше трьох домашніх улюбленців) — загалом «забракували» чотири статті закону, на які, власне, Президент і наклав вето. Наразі завершується доопрацювання цього законопроекту. І 1 грудня його винесуть на повторне голосування у Верховну Раду.