Учора Президент Віктор Ющенко взяв участь у «круглому столі», організованому компанією Economist Conferences, на тему «Україна на роздоріжжі». На цьому заході, проведеному за участю представників уряду та понад півтори сотні керівників компаній з України, Росії, країн Європи та інвесторів зі США, глава держави заявив про створення концепції економічного розвитку держави на найближчі десять років. Зокрема, у 2006 році заплановано запровадити мораторій на будь-які зміни в податковому законодавстві. Держава планує відмовитися від адміністративного регулювання цін на немонопольних ринках і створити комплексне законодавство щодо захисту права власності. Малий та середній бізнес має стати головним джерелом формування середнього класу. Держава робить усе можливе для стратегічного розвитку найперспективніших сфер економіки, насамперед буде розроблено плани розвитку високотехнологічного виробництва.
Підтвердивши намір провести в Україні амністію капіталів, Ющенко водночас зазначив, що це питання не можна ставити руба, тому що в парламенті, особливо напередодні виборів, виникне багато спекуляцій. Спочатку, як зазначив глава держави, потрібно підняти на належний рівень захист приватної власності в Україні. Другим кроком має стати легалізація доходів, потім слід сформувати політику легалізації витрат і майна, придбаного на певну дату, і насамперед це торкнеться чиновників. Четвертим кроком буде власне амністія капіталів, отриманих некримінальним шляхом. Уже чітко визначено низку відповідних проектів законів та указів Президента. Завершити процес планується через три місяці.
Президент наголосив, що за попередні роки в Україні була сформована стійка корумпована система. «Наша мета — поставити крапку в українській корупції», — зазначив він. За словами Віктора Ющенка, на засіданні РНБО розглянуть шляхи реформування силових органів, у першу чергу СБУ та прокуратури. Говорячи про реформування судової системи, Президент зазначив, що, зокрема, проектом Держбюджету 2006 року передбачено низку заходів щодо покращення матеріального становища суддів. «Той режим, який був, створив із судової системи політичну інквізицію, — зазначив Віктор Ющенко. — Переконаний, що ми цю проблему знімемо».
У ході зустрічі інвестори отримали, як зазвичай, позитивні сигнали від глави держави. Зокрема, він заявив, що у 2006 році на продаж буде виставлено ВАТ «Укртелеком», Нікопольський завод феросплавів, Одеський припортовий завод та інші стратегічні об'єкти. За словами Президента, їх продадуть на відкритому конкурсі, за принципом «хто більше заплатить». За приклад проведення подібних публічних торгів Президент взяв продаж 93,02- вiдсоткового пакета акцій ВАТ «Криворіжсталь». Крім того, Віктор Ющенко висловив прогноз щодо збільшення ВВП за підсумками цього року. Цей показник, як стверджує Президент, сягне 4,5 відсотка, а в 2006-му — 5—7 при інфляції — 8—8,4 відсотка.