Ще на початку жовтня у Запоріжжі було затримано злочинний квартет викрадачів авто, які переховували «Таврії» та «Славути» у власних гаражах. Незважаючи на те, що у слідчих були докази перепродажу півтора десятка викрадених авто, а відтак і достатні підстави для взяття злочинців під варту, для місцевого суду Комунарського району видалися переконливішими аргументи протилежної сторони. В результаті, на підписку про невиїзд було відпущено навіть ватажка злочинного угруповання! Місцеву Феміду, мабуть, розчулила позитивна характеристика з місця його роботи (в одній із фірм він працює... гендиректором); враховано і те, що затриманий не бомж якийсь, а громадянин із постійним місцем проживання.
Того ж дня відпущений на волю спритник піймався на викраденні авто у Жовтневому районі Запоріжжя. Однак і тут Феміда виявила прихильність до «крутелика»: ті ж самі аргументи, аналогічне рішення. А того тягне до чужих «кінських сил» — ніби цигана до кобили! Перебуваючи під наглядом оперативників, він по-новій залетів у Хортицькому районі. І знову підписка про невиїзд! І хоча суд Орджонікідзівського району таки прийняв рішення про арешт зловмисника, правоохоронці знову були шоковані «гуманністю» суду апеляційної інстанції: за надзвичайно оперативним рішенням обласної Феміди пан Т. від цієї середи знову насолоджується волею. Одне тішить: наразі ніби нічого більше не вкрав.
На тлі боротьби з автоугонним бізнесом «засвітився» і Мелітополь. «УМ» писала, що після відвідин Запорізької області Президент Ющенко доручив МВС «розібратися з Мелітополем», де давно звинувачували правоохоронців у «кришуванні» автомафії. Правоохоронці, аби доказати, що вони «біленькі і пухнасті», затримали групу автокрадіїв, за якою — понад три десятки злочинних епізодів. Спритники безпроблемно викрадали і за -енну суму (від півтори до десяти тисяч доларів — залежно від моделі) повертали автолюбителям їхні ж легковики. Хіба могло коїтися таке в невеликому регіоні впродовж щонайменше трьох років без «даху»?
Начальник Мелітопольського міськвідділу міліції Сергій Коломієць усе списує на «своєрідну порядність» членів злочинного угруповання, бо раніше вони займалися не крадіжками, а спортом; у службових характеристиках — суцільний позитив. Виняток — лідер ватаги автозлодіїв, котрий упродовж трьох років перебував на підписці про невиїзд. До речі, коли його затримували, то кандидат на нари чинив шалений спротив. Дісталося навіть начальнику кримінального розшуку Олегу Єгорову. Ось тут інтрига сягнула апогею: днями співробітники карного розшуку з паном Єгоровим включно подали рапорти про звільнення! Сенсаційну інформацію «УМ» підтвердили в Центрі громадських зв'язків облуправління МВС, зазначивши, що основний мотив колективного демаршу — їхня соціально-правова незахищеність.
Натомість Сергій Коломієць акцентує, що місцевий суд не дав санкції на арешт керівника банди автовикрадачів, а прокуратура міста за фактом спротиву міліції не порушила кримінальну справу. Пан Коломієць стверджує, що «старший викрадач легковиків» на волі залякує потерпілих, знищує «речдоки» і... бажання очевидців щось засвідчити. Суд дав санкцію на арешт лише одного із підозрюваних. А ось мелітопольські мас-медійники колективний рапорт фахівців — криміналістів пов'язують з унеможливленням подальшого «кришування» автоугонів. Але це лише припущення, бо факт ментівського «даху» не доведено.