Досі найдревнішим на Хортиці вважалося Кам'яне Святилище, закладене предками козаків три з половиною тисячі років тому. Виявлене ж днями — «старше» щонайменше на п'ятнадцять віків. Викладене воно у формі семи гранітних кілець. Каміння «найстаршого» з них, каже заступник генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, розсипається від першого ж дотику. Археологи мають намір зміцнити кільця спеціальним розчином і прикрити їх куполом.
До вивчення чергової унікальної знахідки долучилася група київських фахівців Інституту археології НАН на чолі з кандидатом історичних наук Юрієм Рассамакіним. Науковці певні, що доісторичні поселенці легендарного острова використовували культову споруду для виконання ритуальних обрядів.
З часом загадкові сім кілець стануть доступними для допитливих шанувальників минувшини: дирекція заповідника розробляє схему екскурсійних мандрівок островом. Сприятливою є та обставина, що святилище не загубилося в острівних хащах, а «знайшлося» поруч із споруджуваним Історико-етнографічним комплексом «Запорозька Січ».