Справа Піскуна
Святослав Піскун обіцяє подати в суд на Президента Віктора Ющенка, якщо той не виконає рішення Шевченківського райсуду столиці про поновлення його, Піскуна, на посаді Генпрокурора. Про це він заявив учора на прес-конференції в УНІАН. Зокрема, Піскун зачитав один з абзаців постанови Шевченківського суду, де зазначається: «Суд вважає, що звільнення Генерального прокурора без визначення підстав його звільнення може вважатися способом впливу на Генерального прокурора України та засобом втручання в його діяльність, оскільки створює залежність Генпрокурора України та його дій чи рішень від відповідної посадової особи — відповідача по справі» (а відповідачем є Президент України). Святослав Піскун зазначив, що після прес-конференції він бере постанову суду, виконавчий лист та їде з ними до секретаріату Президента для того, щоб вручити главі держави ці документи для прийняття відповідного рішення.
Також пан Піскун заявив, що має намір звільнити з ГПУ нині діючого свого «колегу Олександра Медведька» (чинного Генпрокурора), як тільки «офіційно» увійде до відомства. При цьому Піскун каже, що ще в неділю «хотів залишити Медведька першим заступником, враховуючи те, що за нього проголосувала більшість у Верховній Раді, але за останні три дні Олександр Іванович порушив закон».
Святослав Піскун зробив ще одну різку заяву — про те, що кримінальна справа голови Донецької облради Бориса Колесникова «частково була сфальсифікована». «Те, що там не було доказів... Про це знав мій заступник пан Шокін, як мені тепер стало відомо, про це знав ще один слідчий, і, я думаю, це стане предметом спеціальної прокурорської перевірки», — заявив Піскун.
Справа Лазаренка
Народні депутати — члени фракції Народної партії Петро Толочко, Сергій Правденко та Володимир Плютинський, колишні активісти фракції «Громада» у ВР попереднього скликання, пропонують Верховній Раді скасувати своє рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України Павла Лазаренка. Зокрема, 22 листопада у парламенті був зареєстрований їхній проект постанови про відміну рішення ВР щодо Лазаренка від 7 лютого 2002 року №3050-ІІІ.
Вето
Президент Віктор Ющенко повернув для повторного розгляду Верховною Радою Закон про внесення змін до Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». У листі з пропозиціями глави держави зазначено, що чинним законодавством право оформити пенсію відповідно до закону мають, зокрема, особи, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше або протягом двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, і в яких право на пенсію виникло після 4 липня 2001 року. Законом же, який надійшов на підпис Ющенку, передбачається, що з 1 січня 2006 року зазначена пенсія посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування, призначатиметься незалежно від часу їх виходу на пенсію. Президент вважає, що таке розширення кола претендентів на пенсію, за прогнозами Мінпраці, потребуватиме додаткових витрат з бюджету у розмірі близько 100 млн. гривень щорічно. При цьому на порушення статті 27 Бюджетного кодексу України законом не визначено видатків, які належить скоротити, або джерел додаткових доходів для покриття збільшення видатків.
Кадри
Миколу Куркіна призначено заступником голови Служби безпеки, Володимира Шеремету увільнено від обов’язків заступника голови СБУ з оперативних питань. Костянтина Тимошенка, попередньо звільненого з посади посла у Португалії, призначено радником Президента, керівником головної служби зовнішньої політики секретаріату Президента; Володимира Горбуліна — радником Президента — в.о. керівника головної служби оборонної політики; Миколу Полудьонного — радником Президента — керівником головної служби правової політики СП.