Добре попрацювати довелося правоохоронцям позавчора на роковини Майдану. Адже День свободи відзначали не лише у столиці, а ще у 80 містах по всій країні, де відбулося близько півтори сотні масових акцій та урочистостей. Громадський порядок забезпечували 9 тисяч міліціонерів, більшість з яких — понад 7 тисяч — у Києві.
Як повідомили «УМ» у Департаменті зв'язків із громадськістю МВС, День свободи відбувся без грубих порушень, хоча певні провокації мали місце. Йдеться про намір «Братства» Корчинського будь-що, незважаючи на заборону суду, провести на Європейській площі контрмайдан. У попередньому номері «УМ» повідомляла, що «братчики» так i не дійшли до Європейської — міліція нейтралізувала їхню колону ще біля Кабміну.
I хоча «Братство» одразу зчинило галас про жорстоке побиття активістів Корча міліцією, а сам Корчинський — про безмір i лицемірство нової влади, в МВС ці заяви спростовують, бо вважають, що діяли згідно iз законом. Адже близько сотні «братчиків» під час своєї ходи на контрмайдан вулицею Грушевського вийшли на проїжджу частину i фактично заблокували дорожній рух, утворивши «пробку». Коли ж міліція попросила їх скористатися тротуарами — отримала лише агресивний спротив.
У принципі, знаючи норов «братчиків», які завжди ласі зайвий раз попіаритися у якихось зіткненнях, штурмах чи мордобоях, — в офіційну версію міліції неважко повірити. Не дивно, що 63 активісти опинилися у міліцейських «автозаках», зрозуміло, що з такою кількістю буйних довелося пововтузитися, в тому числі i спецназу. А вже як міліція реагує на фізичний спротив — добре відомо. Тож не дивно, що таку кількість вуличних хуліганів ледь розмістили у чотирьох райуправліннях міліції столиці. Як повідомили «УМ» у МВС, рішення щодо 62 порушників (один виявився невинним i його відпустили раніше) учора мали прийняти у Печерському райсуді столиці. На момент здачі номера судді розглянули обставини по 25 «братчиках». Їхні дії підпадають під адміністративні правопорушення, i, згідно зі ст.185 Адмінкодексу ( злісна непокора працівникам міліції), їм «світить» або 15 діб, або штраф — від восьми до п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів.
Нагадаємо, що на Хрещатику також затримали сімох віруючих, які намагалися пробитися через кордони міліції. Як з'ясувалося, саме з цим хресним ходом «братчики» збиралися об'єднатися на Європейській площі, але оскільки бабці не дочекалися соратників, то влаштували «контрмайдан» власними силами.
Були й інші «бомбові» провокації. Одразу після початку святкового концерту в міліцію зателефонував анонім, який сказав лише кілька слів: «Я йду на Майдан з бомбою». Але оперативники вирахували 51-річного киянина досить швидко. Затриманий чолов'яга божився, що він лише пожартував. Натомість за ознаками злочину порушено кримінальну справу згідно з ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності).
Інший жартівник зателефонував, щоправда, не в міліцію, а пожежникам, уже коли почалися виступи «польових командирів» Майдану. Він теж був лаконічним: «На Майдані — бомба», але дзвонив із домашнього телефону, тому невдовзі міліція порушувала кримінальну справу i проти цього 44-річного киянина.