Сьогодні Україна відзначає великий день. Бо що б там хто не казав, а Помаранчева революція увійшла не лише в нашу, а й у світову історію. Саме цій «рубіжній події», якою стала вона для України і світу, Президент присвятив своє чергове радіозвернення до народу.
«22 листопада минулого року кожен , хто вийшов на площі міст, містечок, сіл України, довів: він є громадянином, готовим наполегливо захищати своє головне право — право вибору, — наголосив Віктор Ющенко. — Всі, хто стояв на Майдані — у Києві чи Львові, в Одесі чи Донецьку, — назавжди збережуть почуття єдності, гордості за свій народ і країну. В ті хвилини кожен із нас чітко усвідомлював — ми разом творимо новітню українську історію. Весь світ напружено стежив за Майданом і бачив нову країну».
Відзначивши велику роль киян у подіях помаранчевого листопада 2004-го, глава держави підкреслив, що «перемога не відбулася б без інших майданів», незалежно від того, які прапори майоріли над ними — помаранчеві чи синьо-білі. «Рік тому ми разом вибороли, викричали, відстояли свободу. 13 років Україна була незалежною, але вільною стала саме в ті помаранчеві дні. Свобода — головне надбання Майдану».
«Як Президент України я пишаюся тим, що представляю горду, незалежну, красиву націю», — із цими словами Віктор Ющенко підписав указ про День свободи, яким пропонується «з метою утвердження в Україні ідеалів демократії, виховання почуття національної гідності щорічно відзначати 22 листопада як День свободи».
Водночас, констатував Президент, «рік тому боротьба за демократію не закінчилася — на Майдані цей шлях тільки розпочався». «Ще 12 місяців тому ми жили в країні, де не було свободи слова і політичної конкуренції. Ми прийняли країну з багатьма проблемами, з колосальними хворобами в різних галузях. І тільки разом ми в змозі зробити Україну заможною і демократичною. Сьогодні ми радіємо нашим здобуткам, але говоримо й про помилки. Для поступу потрібен час. І найбільший гріх — це зневіра й розчарування».
А отже, «гасла Майдану залишаються не менш актуальними, аніж рік тому». «Однією з головних вимог Майдану була боротьба з корупцією», — нагадав Президент і повідомив, що підписав Указ «Про першочергові заходи щодо детінізації економіки та протидії корупції», доручивши уряду у тримісячний термін розробити і подати в парламент як невідкладні законопроекти, що сприятимуть боротьбі з корупцією і удосконаленню процедури декларування доходів і майна чиновників.
«Ми вимагали: «Бандитам — тюрми!». Як Президент України я зобов'язую правоохоронні органи розслідувати резонансні справи. Ті, хто організовував масштабні фальсифікації і змусив мільйони людей вийти на площі, повинні відповідати перед законом. Подальше зволікання слідства я розцінюю як непрофесійність керівництва правоохоронних органів. А непрофесіоналам не місце у владі.
Ми кричали: «Схід і Захід разом!». Як Президент я докладу всіх зусиль, аби ніколи питання мови, релігії, ідеології не розколювали Україну. Я не допущу, аби під час виборчих перегонів ці теми знову стали предметом спекуляцій різних політичних сил.
Ми скандували: «Свободу не спинити!». Як глава держави я гарантую, що у березні 2006 року ми матимемо перші вільні демократичні вибори». З цією метою при Президенті створена політрада, куди запрошено представників усіх парламентських фракцій, розповів В. Ю., і наразі вона відпрацьовує угоду про чесні вибори, яку Президент пропонує підписати в день старту парламентської виборчої кампанії.
«Я пам'ятаю головне гасло Майдану: «Разом нас багато, нас не подолати!» — запевнив Ющенко. — Тільки разом ми змінимо країну. (...) Переконаний, що результати виборів дозволять закріпити демократичні перетворення. Я впевнений, що 22 листопада ми разом зберемося на Майдані. Це наш день. Ми довели всьому світові, що українці — це європейська мудра нація, яка здатна без крові й жертв перемагати диктаторів. Переконаний, 22 листопада — найкращий привід продемонструвати мудрість і порозуміння, відкинути все дріб'язкове і об'єднатися заради майбутнього України. Будьте патріотами! Пишаймося тим, що ми — українці! З Днем свободи!».