Мобільний госпіталь, який протягом 30 діб працював у високогірних районах Пакистану, зміг надати допомогу майже одиннадцятьом тисячам людей, постраждалих від землетрусу. Як повідомляє прес-служба МінНС, для мобільного госпіталя це своєрідний рекорд — так багато пацієнтів медики не приймали ані в Туреччині, ані в Індії чи в Ірані. За місяць вісімдесят вітчизняних спеціалістів госпіталізували майже півтисячу хворих, провели 126 операцій і прийняли 7 пологів. Одному з малюків, який з'явився на світ завдяки майстерності наших лікарів, пакистанці дали слов'янське ім'я Тарас, а дівчинку (на честь акушерки-гінеколога) назвали Ганною.
Особливо багато роботи випало дитячому відділенню шпиталю: армійські підрозділи знаходили в горах зголоднiлих дітлахів — аж до дистрофії крайнього ступеня, та й пакистанці приносили малюків у важкому стані. Так завдяки зусиллям наших медиків вижили двоє дітей, від яких відмовилися в місцевих клініках (боялися, що маленькі пацієнти помруть через виснаження). Внутрішньовенне «харчування» глюкозою й амінокислотами дало гарні результати, і малюки пішли на поправку.
Найближчий тиждень українці проведуть у санаторії Міністерства оборони «Пуща — Водиця» і відпочинуть від шаленого ритму роботи в Пакистані — місці, де операції не припинялися навіть під час сейсмічних поштовхів.