Китайська влада прийняла вчора рішення про вакцинацію 14 мільярдів курей, качок та гусей, тобто всього поголів'я домашньої птиці у країні. Уряд Китаю покриє 80 відсотків коштів вакцинації, а решту мають викласти господарі птаства.
Для таких радикальних заходів є причини. У країні майже щодня виявляють нові вогнища захворювання на найбільш небезпечний різновид пташиного грипу, який викликається вірусом H5N1, а позавчора надійшло тривожне повідомлення про перший в Китаї випадок виявлення цього вірусу в організмі людини. На пташиний грип захворів 9-річний хлопчик iз південної китайської провінції Хунань. Незадовго до цього померла його 12-річна сестра. Діти перебували в лікарні з діагнозом «запалення легенів», а потрапили до медичного закладу після того, як з'їли копчене м'ясо качки, яка померла від пташиного грипу. Китайські експерти стверджують, що епідемії пташиного грипу серед населення країни не уникнути, оскільки три чверті домашньої птиці вільно гуляє домашніми подвір'ями, розносячи хворобу, і лише чверть вирощується на великих птахофермах, де встановлено контроль захворюваності.
З 2003 року і до цього часу у світі зареєстровано 120 випадків захворювання на пташиний грип серед людей. Всі — у Південно-Східній Азії. Понад 60 осіб померли, з них 40 — у В'єтнамі, де склалася найбільш загрозлива ситуація. В Європі найнебезпечнішою вважають Румунію. Міністерство сільського господарства цієї країни повідомило днями про виявлення небезпечного вірусу у чотирьох курей в селі Чараорман в дельті Дунаю. Ветеринарна служба наказала знищити дві тисячі голів домашньої птиці в цьому селі та запровадити карантин.