Президент Росії Володимир Путін позавчора додав прем'єр-міністру Михайлу Фрадкову кандидатури ще двох віце-прем'єрів на додаток до вже існуючого Олександра Жукова. «Звичайним» заступником голови уряду став міністр оборони Сергій Іванов, який при цьому зберіг свою міністерську посаду, а першим заступником призначено колишнього голову адміністрації президента Дмитра Медведєва.
Ці суттєві й дуже несподівані зміни означають, що Іванов стає куратором усього силового блоку уряду, тобто відтепер контролюватиме всі відомства, які досі підпорядковувалися безпосередньо Путіну: МВС, МінНС, МЗС, Міноборони, Мін'юстиції, службу зовнішньої розвідки, ФСБ, Федеральну службу з контролю за обігом наркотиків та Федеральну службу охорони. Новий статус Іванова стає вищим від статусу всіх міністрів економічного блоку, наголошує Газета.Ru. Це дає йому можливість втручатися в бюджетний процес, принаймні в частині формування оборонних замовлень та збільшення фінансування армії. А Медведєв бере під свою опіку весь економічний блок, що суттєво урізає повноваження віце-прем'єра Олександра Жукова, у віданні якого залишиться «чиста» макроекономіка — боротьба з інфляцією, прогноз темпів зростання валового продукту тощо. Але розподіл грошових надходжень вже будуть здійснювати Медведєв з Івановим.
Урядові перестановки Путіна означають не просто зміну ваги і повноважень окремих міністерств, а передусім зміну політичного курсу уряду. Ймовірно, російська економіка найближчим часом стане менш ринковою і більш розподільчою, бюджетний профіцит та стабілізаційний фонд танутимуть на очах, грошова маса буде перерозподілятися на підтримку окремих галузей економіки (ВПК, сільське господарство) та на збільшення грошового утримання бюджетників, передбачає Газета.Ru.
У коментарях на останні кадрові перестановки російські політичні сили сходяться в одному: їх слід розглядати як початок підготовки до президентських виборів 2008 року, в яких, згідно з Конституцією, Путін уже не має права брати участь. На думку лідера Союзу правих сил Микити Бєлих, Путін фактично визначився зі своїми можливими наступниками — Медведєвим та Івановим. Подібної думки і заступник голови «Яблука» Сергій Іваненко. А головний «яблучник» Григорій Явлінський вважає, що здійснені зміни означають лише одне: Путін надалі буде проводити авторитарну політику.
Російські аналітики також сходяться на думці, що Михайлу Фраткову залишилися лічені дні головувати в уряді. Хто з двох, Іванов чи Медведєв, займе його місце, той, цілком імовірно, і стане наступним президентом, передбачають політологи. Іванова вважають виразником найбільш реакційних російських політичних сил, пов'язаних зi спецслужбами. Він є прихильником розбудови сильної імперської Росії, економіка якої буде спиратися передусім на державний сектор. Противагою йому вважають Медведєва, юриста з Санкт-Петербурга, «темну конячку», оскільки він рідко з'являється на людях, але все ж має репутацію кремлівського ліберала.