Як відомо, на парламентських виборах в Азербайджані перемогу здобула правляча пропрезидентська партія «Ені Азербайджан», яка набрала більше половини з 125 парламентських мандатів. Опозиція, яка вважає вибори сфальсифікованими, отримала лише 10 парламентських місць. У середу на цьому тижні опозиція вивела на центральну площу Баку Гелебе приблизно 30 тисяч своїх прибічників під помаранчевими прапорами. Люди скандували «Відставка!» та тримали в руках плакати із закликами до американського президента виконати свою обіцянку та дати азербайджанському народу демократію, повідомила російська газета «Время новостей». У четвер влада вивела на цю ж площу 40 тисяч своїх прибічників та організувала «всенародне святкування» перемоги пропрезидентських сил.
У зв'язку з тим, що влада зайняла жорстку позицію і не бажає визнавати за собою жодних помилок чи порушень, азербайджанська опозиція заявила про намір створити Об'єднаний рух «Народний фронт», повідомляє агенція REGNUM. Провідний опозиційний блок «Азадлиг» та низка інших опозиційних партій та об'єднань, які увійшли до «Народного фронту», мають намір добиватися відміни результатів виборів і з цією метою організують у Баку з 12 по 15 листопада чотириденну акцію протесту. Офіційні заяви про невизнання результатів виборів до Міллі Мажлісу (парламенту) Азербайджану вже зробили Партія національної незалежності Азербайджану та помірковано опозиційний блок Yeni Siyaset (YeS). Лідер останнього Ельдар Намазов заявив: «Нам не потрібні мандати від чиновників, ми боремося за відновлення прав мільйонів виборців, чиї голоси були тотально сфальсифіковані». «Парламентські вибори в Азербайджані не можна вважати такими, що відбулися», — заявила голова неурядової організації «Координаційна дорадча рада в ім'я вільних і справедливих виборів» Арзу Абдуллаєва. Дуже важливим є те, що в мусульманському Азербайджані голова релігійної громади цієї країни Ільгар Ібрагімоглу закликав народ звільнитися від правлячого кланово-сімейного режиму, який створив анархію в ХХІ столітті. Спостерігачі на виборах та правозахисники в своїх заявах та на прес-конференціях навели численні докази поліцейського насилля та втручання представників виконавчої влади в процес голосування. Наводилися факти недопущення спостерігачів на виборчі дільниці, вкидання пачок бюлетенів в урни для голосування тощо. Влада не збирається виправдовуватися перед власним народом, але намагається зайняти наступальну позицію щодо критики виборів з-за кордону. Голова МЗС Азербайджану Ельмар Мамед'яров висловив невдоволення більш ніж критичною позицією співдоповідачів ПАРЄ з приводу парламентських виборів в його країні. А його російський колега напряму звинуватив цю шановану європейську організацію в... дестабілізації ситуації в Азербайджані.
Можливо, об'єднавшись, опозиція почне діяти більш активно та організовано, а не так в'яло, як до цього часу. А єдність їй знадобиться, оскільки заступник начальника Головного управління поліції Баку Яшар Алієв заявив напередодні запланованого на сьогодні початку чотириденної акції протесту: «Наметова свідомість» в Азербайджані не пройде». «Заяви опозиції про встановлення помаранчевих наметів на площах не мають жодного значення. Якщо опозиція вдасться до таких кроків будь-коли і будь-де, не маючи на це відповідного дозволу мерії, то проти неї будуть вжиті серйозні заходи», — цитує його слова інформагенція «Азері-пресс».