Члена міськради, заступника начальника міськуправління транспортного комплексу Анатолія Ліпєєва правоохоронці затримали в ресторані на «гарячому» — у момент одержання хабара. Але, схоже, нечистому на руку посадовцю ця витівка так і минеться: депутатська більшість Одеської міськради відмовила обласній прокуратурі у згоді на притягнення його до карної відповідальності. На підтримку запиту облпрокуратури не проголосував жоден (!) із депутатів. Табло висвітило: 86 — «проти», 2 — утрималися, 2 — не голосували, причому голосування проходило в закритому режимі.
Перед голосуванням депутатів намагався переконати прокурор слідчого відділу облпрокуратури Сергій Щербина. За його словами, у середині серпня до правоохоронних органiв звернувся керівник ТОВ «Експрес» із заявою про те, що заступник начальника міськуправління транспортного комплексу Ліпєєв вимагає від нього хабара за можливість перевозити пасажирів на маршрутах №№ 145, 149, 113. За інформацією слідчих органів, до службових обов'язків Ліпєєва справді входила перевірка маршрутних таксі підприємства. І всупереч тому, що машини відповідали вимогам, чиновник складав акти, які не дозволяли транспорту виходити на маршрути.
16 серпня заступник начальника міськуправління був затриманий у ресторані під час отримання 250 доларів хабара від керівника автопідприємства. На думку депутата Станкевича, оскільки в Ліпєєва не було можливості «відпрацювати» отримані гроші, хабарем їх назвати не можна. «Якщо мені завтра просто так дадуть 250 доларів, я їх теж візьму. Хіба я буду вважатися злочинцем?» — каже Станкевич. А депутат Марков висловив думку, що «ця справа має «замовний характер», депутатів просто пресують!». Підсумовуючи заявлену колегами «кругову поруку», голова постійної комісії з питань депутатської діяльності й етики Ірина Муравіна заявила: «Розглянувши матеріали справи, комісія дійшла висновку, що операція була заздалегідь організована правоохоронними органами. Комісія рекомендує відмовити прокуророві Одеської області в порушенні кримінальної справи проти чиновника».
Словом, із набранням чинності закону про недоторканність депутатів усіх рівнів прокуратура і міліція можуть відпочивати — марно сподіватися на отримання згоди депутатів, яких тут в останні роки називають «мерседесниками», на притягнення до відповідальності «крутих» колег.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора Львівська обласна рада позбавила депутатської недоторканності екс-начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала. За це проголосувало 57 із 59 присутніх на засіданні депутатів
Нагадаємо, що 4 листопада до облради надійшло подання Генпрокуратури з проханням дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та взяття під варту депутата облради Олега Сала, який вчинив протиправні дії, передбачені чотирма статтями КК України: ст. 157 (про перешкоджання погрозами або іншим чином вільному здійсненню громадянином України права обирати чи бути обраним Президентом України, вчинені службовою особою з використанням службового становища); ст.263 (про незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами); ст. 364 (про зловживання службовим становищем усупереч інтересам служби, вчинене працівником правоохоронного органу, що спричинило шкоду правам окремих громадян та державним інтересам і спричинило тяжкі наслідки інтересам юридичної особи); ст. 365 (про перевищення службових повноважень, тобто зумисні дії, що спричинили істотну шкоду правам та інтересам окремих громадян, юридичних осіб, громади чи держави).
За ці дії Салу «світить» від 3 до 10 років позбавлення волі, якщо, звісно, його розшукають. Наразі він оголошений у розшук. Раніше Сало оприлюднював свої заяви через пресу і повідомляв, що з України втікати не збирається. Він запевняв, що насправді знайти його легко, але нібито представники влади в цьому не зацікавлені. Адже, на переконання Сала, йому інкримінують одну справу за іншою та обшуковують особняки його родичів лише заради того, щоб він злякався та втік із країни. І таким чином ніхто не довідається про корупційну діяльність нинішнього «губернатора» Львівщини Петра Олійника, а цією інформацією Сало нібито володіє.
Учорашній розгляд питання щодо Сала супроводжувався пікетом — під стіни облради прийшли півсотні молодих представників НСНУ та партії «Пора». Вони вимагали позбавити еск-начальника УМВСУ недоторканності, а також нагадували, що непокараними залишаються ще багато «бандитів». Серед них називали й екс-начальника Західної регіональної митниці Тараса Козака, теж депутата облради. Але наразі проти нього жодної карної справи не відкрито — він лише фігурує у справі, відкритій за фактом купівлі Козаком літака без відповідної сплати податків. До речі, сам екс-митник на вчорашню сесію прийшов і голосував проти притягнення свого колишнього соратника до відповідальності.