У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Календарний план основних організаційних заходів підготовки й проведення виборів депутатів Верховної Ради 26 березня 2006 року.
З 1 листопада по 1 січня 2006 року громадяни можуть ознайомитися із загальним списком виборців, а до 1 лютого 2006 року вони можуть бути уточнені.
До 20 листопада включно ЦВК оголосить про початок процесу виборів Верховної Ради, а 26 листопада почнеться виборча кампанія. З 27 листопада по 25 грудня партії й блоки можуть висувати кандидатів у депутати Ради.
До 30 грудня партії й блоки повинні подати документи до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради, при цьому не пізніше, ніж на 7-й день із дня прийняття заяви, ЦВК повинна ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації кандидатів.
З часу прийняття ЦВК рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, внесених до виборчого списку, партії й блоки можуть проводити передвиборчу агітацію.
До 9 січня 2006 року партії й блоки можуть повторно подати заяву про реєстрацію кандидатів, а до 13 січня ЦВК повинна ухвалити остаточне рішення щодо реєстрації або відмови в ній.
До 16 січня 2006 року центральні органи партій і блоків можуть подати до ЦВК списки осіб для внесення їх до складу окружних виборчих комісій. До 19 січня 2006 року партії й блоки можуть відкрити накопичувальний рахунок свого виборчого фонду.
До 24 січня 2006 року ЦВК повинна створити окружні виборчі комісії. До 3 лютого окружні виборчі комісії повинні створити виборчі дільниці, а до 18 лютого — дільничні виборчі комісії.
До 18 лютого 2006 року партії можуть ухвалити рішення про вихід зі складу блоку, а також про розпуск блоку.
До 20 березня 2006 року партії й блоки повинні внести подання до ЦВК й окружних виборчих комісій про реєстрацію офіційних спостерігачів від них, а не пізніше наступного дня після цього ЦВК й окружні комісії повинні їх зареєструвати.
До 22 березня ЦВК може ухвалити рішення про скасування реєстрації окремого кандидата зі списку партії або блоку.
О 24:00 24 березня 2006 року партії й блоки повинні завершити передвиборчу агітацію. З 8:00 до 20:00 26 березня 2006 року має бути проведене голосування.
До 10 квітня 2006 року ЦВК повинна встановити результати виборів депутатів Верховної Ради, а не пізніше, ніж на п'ятий день після цього, ЦВК повинна опублікувати результати виборів, а також список обраних депутатів у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр».
Через 15 днів після дня офіційного оголошення ЦВК результатів виборів (не пізніше від 30 квітня) виборчий процес вважається завершеним.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>