Позавчора увечері італійський інформаційний телеканал RAI 24 News показав 22-хвилинний документальний фільм, в якому міститься звинувачення на адресу американської армії в тому, що вона застосовувала в Іраку заборонену хімічну зброю. Колишні військовослужбовці армії США та інші свідки стверджують у цьому кінодокументі, що рік тому під час штурму 300-тисячного іракського міста Фалуджа американці застосували проти цивільного населення бомби з запальною сумішшю на зразок напалму. Очевидцi говорять, що бачили над містом відразу після бомбардувань хмари білої субстанції, яка горіла, створюючи надзвичайно яскраве сяйво. При попаданні на людей вона вщент спалювала тканини людського тіла, залишаючи при цьому цілим одяг. Свідки стверджують, що від цієї речовини згоріли приблизно 800 цивільних мешканців міста, включно з жінками і дітьми.
Очевидцi не виключають, що проти цивільного населення було застосовано напалм. Врешті решт, Пентагон підтвердив на початку цього року, що під час облоги захопленої повстанцями Фалуджі американська армія застосувала білий фосфор. Але при цьому «гуманісти» з американського оборонного відомства стверджували, що ця надзвичайно горюча хімічна речовина розкидалася авіацією винятково для освітлення місцевості, що не заборонено Женевською конвенцією. Американська авіація застосовувала фосфорні бомби в роки Другої світової війни, зокрема, під час бомбардувань Гамбурга, а в 1988 році — проти комуністичних повстанців у Сальвадорі. Білий фосфор має ту властивість, що вступає в реакцію з водою, яка міститься в живих організмах (тіло людини на 80 відсотків складається з води), і повністю випалює живі тканини, але при цьому залишає цілими інші матеріали.
Фільм, який зняв італійський режисер-документаліст Сігфрідо Рануччі, ще більше зміцнить антивоєнні настрої в країні та вимоги до уряду вивести трьохтисячний італійський військовий контингент з Іраку. Рада безпеки ООН позавчора одноголосно прийняла резолюцію № 1637 про продовження перебування 180-тисячного військового контингенту під командуванням США до 31 грудня 2006 року. Видача річного мандату є відходом від попередньої практики, оскільки РБ ООН за наполяганням США легалізувала на початку 2004 року перебування в Іраку міжнародного військового контингенту лише на півроку, а потім продовжувала мандат на такі ж терміни. Прем'єр-міністр Іраку Ібрагім Джаафарі вчора запевнив, що наприкінці наступного року іракська армія зможе повністю замінити міжнародні сили та самостійно гарантувати безпеку країни. В іракських силах безпеки, поліції та армії на цей час служать вже приблизно 200 тисяч осіб.