Аж до кінця тижня Київ буде «закутаний» у туман. Про це повідомила Людмила Савченко, начальник метеопрогнозів Гідрометеобюро української столиці. «Це пов'язано з приходом в Україну антициклону зі сходу. Тумани — звичайне явище для осені, тримаються приблизно 9 днів», — цитує синоптика «Форум».
Але якими б красивими не були завдяки цьому вечори та ранки, тумани здатні накоїти й чимало біди. Так позавчора вранці сталася велика аварія на магістралі Одеса-Сімферополь. Як розповіла «УМ» помічник начальника Головного управління МінНС у Херсонській області Галина Лисенко, вантажівка «Вольво» в умовах поганої видимості не розминулася з «Ніссаном», який обганяв попутний транспорт. Унаслідок зіткнення обидва авто перекинулися, а велетенська фура повністю перегородила магістраль. У цей час у кабіну вантажівки влетіло «БМВ», а в нього, у свою чергу, врізався «Фіат». У «БМВ» від удару вибухнув бензобак, і вогонь від іномарки перекинувся на вантажівку. Два відділення народної служби порятунку, які прибули на виклик, локалізували вогонь. Щоправда, від «БМВ» практично нічого не лишилося — іномарка згоріла до металевого «кістяка». До приїзду рятувальників із автомобілів усі постраждалі вибралися самотужки, за винятком водія «Ніссана» — йому понівеченим залізом затиснуло ноги, і чоловіка довелося вирізати спеціальним обладнанням. Загалом із семи людей, які на момент аварії перебували в автомобілях, майже неушкодженим залишився лише один щасливчик. А шістьох осіб довелося госпіталізувати до лікарень області з різноманітними травмами.
Ще одна велика аварія сталася у Києві на недавно освяченому Московському мосту — в ній постраждало четверо осіб. Державтоінспекція навіть звернулася до автомобілістів із проханням бути максимально уважними та обережними: дотримуватися безпечної дистанції, не перевищувати швидкості, рухатися лише з увімкненими габаритними вогнями, ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями, а також користуватися ременями безпеки.
Не найкращим чином природний «дим» позначається і на здоров'ї людей. Як пояснюють медики, дрібні крапельки вологи накопичують в собі автомобільні вихлопи, дим, який вилітає з труб промислових підприємств та внаслідок спалювання сміття тощо. Тому лікарі не радять астматикам і людям із хронічними захворюваннями дихальних шляхів ходити в туманні дні уздовж великих автомагістралей, а також спускатися в низини (підземні переходи, наприклад) — там накопичується найбільше важких шкідливих речовин.